View Single Post
Eski 08-08-2012, 08:58   #153
ncp1963
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
sayın idris şenol selamlar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
Kaolin (Kaolen) Kili
sayın ncp1963 zor bir işe girişmişiniz ALLAH yardımcınız olsun
zor dedim zorluğu işin başında olmamktan zor,bu tür işler emekli olanların işi bilmiyorum siz ne ölçüde bahçenin başında duracaksız?

Allah nasip ederse gelecek bahardan itibaren bahçemde olacağım

bizimde yaklışık 3 dönüm kapama ceviz bahçemiz var 40 civizimiz var

cevizleriniz kaç yaşında çeşitleri neler verim durumları nasıl??

işlerimden dolayı uğraşmak zor oluyor sağ olsun tanıdıklarım yardımcı olmaktan öte bişeyler yapamıyorlar
ceviz bahçesi yapıcak arkadaşar önce su ve elektirik işini hallatsinler
köye fazla uzak olmasın
ağaçların ara mesafesi çok önemli çit ekimi tavsiye ederim ,aralarda taraktör rahatlıkla dolaşabilsin bir kaç yıl sonra dallar araları kapatığı zaman kulaklarımı cınlatırsınız)
yabani ot resmen kabus ,,,suyu fazla sağ sola kaçırmayın hasır gibi göl ayrıkları tarlayı istila eder

Ayrıkla en güzel mücadele kışı sert geçen yerlerde geçerli kaz ayağı ile sonbaharda sürüm yapıp ayrığı üste çıkarırsanız donarak ölüyorlar

AŞILI CEVİZLER DİP SÜRGÜNLERİ İLE AŞIYI ÖLDÜRMEK İÇİN MÜCADELE VERİR (burayı büyük yazdım çok önmeli)siz siz olun aşının altında çıkan sürgün(piçleri )sürekli takp edin ve derhal kesin

Bunda sonuna kadar haklısınız aynen dediğinizi uyguluyoruz işin enteresan kısmı alttan gelenler aşılı kısımdan daha kuvetli ve hızlı büyüyorlar

fidanı alt dallarını sürekli kesip ceviz fidanını yükseye kaldırmaya çalışın ,çalışınki cevizin altına girmek kolay olsun
civizi budamaktan korkmayın ACIMAYIN sonra acıncak hale düşmeyin)
sert uslup kullandım kusuruma bakmayın mücadele ettiğim anları yaşar gibi oldum)
son olarak
iyki ceviz ekmişim ,sulama bitince cevizlerin karşısına geçip keyif çayını içmek bana sonsuz bir keyf veriyor
kalın sağlıcakla

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön