View Single Post
Eski 13-08-2012, 00:01   #828
merlict
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi justice Mesajı Göster
Sn. merlict açıklamalarınıza minnetraım. Çok teşekkürler. Şimdi bu sitee olmanın ne kadar doğru bir karar olduğunu daha net anlayabiliyorum. Bilmediklerimizi buradan öğrenebilmek ve bunu karşılıksız beklentisiz hatta yardımlaşma adına yapıyor olmak müthiş bir duygu. İyiki varsınız... Herkese sonsuz teşekkür.
Rica ederim, yardımcı olabildimse ne mutlu bana.Sonuçta size değil doğaya karşılıksız bir el uzattık.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi justice Mesajı Göster
... Birde küçük bir saksıya alsam bodur kalmalarını sağlamş olurmuyum. Büyüsünler istemiyorum çünkü hep minyatür kalsınlar diye saksılarınıda büyütmek istemedim açıkçası..
Burada size tavsiyem saksısını küçültmeyin, bonsaileri inceleyin derim.Saksısını küçültmek bitkiyi zorlar, aksine geniş saksıya taşıyıp güneşli bir ortama alıp, sürekli kontrol altında tutarak onun bir bonsai edasıyla bodur kalmasını bir nebze sağlarsınız.Bir nebze diyorum sizin hükmedemediğiniz mutlaka etkenler olacaktır.Özellikle yaprak küçültme limon türlerinde büyük sorun.Neyse siz biraz limon bonsai konularını araştırın, gerisi kolay

Forumda birçok örnek var, hatta benim 2 yıllık limons bonsai denemem devam ediyor.

Mehmet

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön