View Single Post
Eski 15-09-2012, 20:00   #10838
sibelim
Ağaç Dostu

sibelim's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maki01 Mesajı Göster
Sevgili Fahriyee, benim de gözüm en çok beyaz katmerliye takıldı, sen de bana gülebilirsin )

Neden mi? Eminim senin de dikkatini çekmiştir. Marketlerden satın aldığımız menekşelerde beyaz katmerliye, yaprak şekli "Girl" diye tanımlanan kenarları dilimli , hafif etli ve kıvrımlı menekşelerde görmek mümkün oluyor.

Sevgili sibelim'in beyaz katmerlisi ise farklı yaprak şekliyle ve katmerleriyle gerçekten özel ve güzel bir tür

Pembe renkli yarı katmerli menekşe de "trailer" denilen özel bir tür sevgili sibelim. Bol yan sürgün ve çiçekleriyle favorilerimden. Güzel günlerde büyütün...
sevgili tömürcek teşekkür ederim, sevgili fahriye hanım menekşeler yapı marketten alındı.
sevgili maki inanın özel olduğunu sizden okudum bir kat daha sevindim. en son beyaz katmerliyi geçen hafta bauhaus kozyatağından 2.90 tl aldım. katmerli menekşeleri daha çok seviyorum aldığım vakit denk gelirse alıyorum yalın katlar pek tercihim değil. beyaz olan hem çiçeklerinden hemde iki kök olmasından ötürü tercihim oldu. pembe olan ise 4 yıldır bende arkadaşımın hediyesi idi oda sokaktan geçerken sahibi tarafından sökülüp atılmış yerden toplayıp diktiği söylemişti. bir saksıda bir çok kök mevcuttu hatta 9 kök üstü çiçekli anneme vermiştim maalesef onunkiler öldü. benimki ise tek saksıda 4 kök mevcut ve inanılmaz arsız bir şey. her dem çiçekli ona ettiğim eziyetin hesabı yok sürekli yapraklarını kırar dururum diğer menekşelerim daha nazlıdır

sibelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön