View Single Post
Eski 25-11-2012, 15:09   #241
ncp1963
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ladikli Mesajı Göster
sn.ncp1963 daha önce birkaç arkadaşa sormuştum ama maalesef cevap alamadım bir de size sormak istiyorum..5 **** 6 yıl önce yaşar akça hoca samsun daki arkadaşıma türkiyede gerçek fernorun olmadığını,kendisinin yurt dışına sipariş verdiğini ama hala getirtemediğini söylemiş,siz fidanlarınızın fernor olduğundan kesin emin misiniz,fidancınızla ileride fernor çıkmama olasılığına karşılık sözleşme yaptınız mı..

Fernor olduğundan eminim çünkü fidan aldığım yer kurumsal bir firma bildiğimiz köşe başı fidanlığı değil

bir de havyan gübresinin kullanılmasıyla ilgili farklı şeyler söyleniyor,taze gübrenin suyla birlikte toprağa serilmesi ve hemen toprağa karıştırılmasının daha iyi olacağını söyleyenler var..

Kapama ceviz bahçesi (Kırşehir, Mucur) bu linke bakın yanmamış gübreyi fidanlığınızın yakınına bile yaklaştırmayın

fidan çukarlarında yanmış gübrenin,fidan aralarına da bu şekilde uygulamanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum,siz ne dersiniz..

Mutlaka yanmış olmasına dikkat edin
(70 dekara yetecek kadar yanmış gübreyi nereden buldunuz,bizim orada yanmış gübre bulmak çok zor..)

Bizim buralarda büyükbaş besi çiftlikleri bolca var onlardan temin ediyoruz en zor kısmı nakliye ve yakma işi

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön