View Single Post
Eski 13-12-2012, 14:40   #3613
dilek aydemir
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berrinb Mesajı Göster
Sevgili arkadaşım, her sene yazlık bahçeye en azından dört beş adet enginar fidesi diktiğim halde bir tanesini bile büyütemedim...Güneş,gölge,duvar dibi ....Velhasılı denenmedik yer kalmadı...
Zaten bütün ısrarım, sevdiğim için ve kalıcı bir bitki olduğu içindi ..Ama bu bitki de atlas, kolyoz ve füjer gibi beni sevmeyenlerden.....)) Ne yapalım zor ile güzellik olmazmış...

Ama yine geçen bahar iki adet enginarı bu defa bahçenin en güzel yerine diktim...Yazın yine sararıp soldular...belki bu baharda kökü kalmıştır da çıkar ümidi ile heyecanla o yere bakacağım.. selam ve sevgiler....
sevgili berrinb; enginar sıcakta ve güneş altında olan, aslen kaktüs türü bir bitkidir. 7 yıl kadar size yılda iki kere enginar verir, önce nisan sonunda verir, sonrada haziran başında verir ve sonra kurur, acaba siz o tarihlerden sonramı gidiyorsunuz, öyle su istemez, kendi halinde bir bitkidir, urlada heryerde yetişiyor, silivri acaba kışı soğuk geçtiği için yetişmiyor olabilir, zira kurum tarımla yetişen bir bitki, siz en iyisi birde fazla su almayan ve güneş altında bir yerlere dikip, kesinlikle sulamadan deneyin. ortamın rutubeti ona yetecek herhalde

dilek aydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön