View Single Post
Eski 31-12-2012, 15:48   #549
chttmr
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-02-2012
arkadaşlar yeni öğrendiğim birşeyi sizlerle paylaşmmak istiyorum. Özellikle kırmızı kaliforniya solucanları ile bu işe yeni başlayan arkadaşlar dikkat ederler inşaallah. Kırmızı kaliforniya solucanlarımız 3 ay önce üreme dönemine girdiler ve çok ciddi sayıda yavrular görüyorduk fakat aradan zaman geçtikçe birşey dikkatimizi çekmeye başladı bu yavrular hep beyaz kalıyor hiç kızarmıyordu. Bu işe ilk başlayanlar bu sorun ile mutlaka karşılaşırlarmış bu beyaz solucanlar Kırmızı kaliforniya soucanı değil white worm denilen beyaz solucanlarmış. Nerden geldiklerini bilemiyoruz yabancı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre popülasyonda bulunurlarmış ve asidik ortamı severlermiş. Ekmek gibi besinler eklediğiniz zaman bunların etrafları bu beyaz solucanlarla kaynıyor halbuki kırmızı kaliforniya solucanının bebeği de kırmızı-pembemsi renkte oluyor bunun için sizlerle bugün çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum. Dikkat ederseniz beyaz solucnalar ile bebek kırmızı kaliforniyalar farklı renkteler. Bir kokon fotoğrafı da yüklüyorum

Eklenen Resimler

chttmr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön