View Single Post
Eski 08-01-2013, 22:21   #567
Vermicompost
Yeni Üye

Vermicompost's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2012
Merhaba değerli solucan meraklıları son 1 haftadır web sitesini yeni sunucuya taşımaktan foruma bakamadım www.vermikompost.com öncelikle paylaşılan resim yanılmıyorsam avusturya firması vermigrand a ait. Solucan gübresini ticari anlamda da üretmek isteyen bir kişi için bana göre ne kadar solucan ile başlayacağının kararı yatırımdan ne kadar bir süre sonra geri dönüş beklenildiği ile alakalıdır.Bugün bile elinizde 1 milyon solucan olsa başvuru yapıp üretim izinleri alabilmek için minimum 6 ay lık bir süre gerekir.6 aylık süre içerisinde solucanların üreme hızını göz önüne alacak olursak ortam,sıcaklık,besin,nem koşullarına bağlı olarak 1*1300 olarak ifade edilen yıllık üreme katsayısını hesaba kattığımızda 1*650 gibi bir artış söz konusu olacaktır.Yani uzun lafın kısası 1.000 tane bile olsa solucanınız olsun elinizde olsun Savaş abiye , cihat abiye ve bütün solucan gübresi mesaklılarına selam ederim.

Düzenleyen Vermicompost : 08-01-2013 saat 22:25 Neden: Yazım kurallarına aykırı kelimeden dolayı düzeltmem gerekti. hatalı kelime *** :)
Vermicompost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön