View Single Post
Eski 06-03-2013, 10:15   #280
drfatih35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arif göçmen Mesajı Göster
Degerli dostum bende ulusal ceviz toplantısında idim ben mi yanlış anladım tozlayıcı miktarlarında 10/1 olarak anladım.Birde ceviz duayenlerinin bulundugu

adındanda anlaşılacağı gibi ulusal ceviz kongresinde franguette 7 yıl tozlama yapamıyacaksa fernette tozlar deniyorsa burada bir çelişki doğmuyormu.Nasılmı burayı iyi anlayalım fernor chandler den 15-20 gün sonra uyanıyorsa fernette ya fernoru tozlamaz ******** çhandleri tozlamaz anlıyorum.Yanlış mı anlıyorum ,degerli yorumculara bu konuyu tartışmaya davet ediyorum.Hani chantler 7-8 yaşında 30-40 kğ meyve verir deniyordu.Ama hala tozlayıcı sorunu bile net degil.Biz bu gidişle daha çok ceviz ithal ederiz.
Arif Bey ben ifade ederken yanlış yaptım herhalde ilk 7 yıl için frenqette yeterli olmuyormuş bende tozlayıcı olarak frenqette dikmiştim ancak ilk 7 yıl için frenqetteleri yarı yarıya azaltıp fernette yapılması gerektiğini diğer yarısının yine frenqette olarak kalması gerektiğini tozlayıcıların sayısının ise mutlaka 20-1 den çok olmaması gerektiğini ifade ettiler.

drfatih35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön