View Single Post
Eski 17-03-2013, 19:20   #850
ilter26
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-03-2013
Limon ağacıma ev içinde bakıyorum.Evimde kalorüferler çok yanıyor nemlilik %30 ila %40 Türk sitelerinde hiç bir şey bulamıyorum malesef.Yabancı sitelerden araştırdım nemlilik %55 -50 nin altında olmasın diye bilgiler buldumstrese girip ölebiliyormuş .Bunu duyunca akvaryumum vardı balıklarım öldü öyle duruyordu.Üzerine cam koydum.Hava alması için camı lastik silgilerle yükselttim akvaryumumun hava motorunu içeri verdim havasız kalmaması için gündüzleri az hava veriyorum Geceleri sürekli açık duruyor hava motoru.nem ölçüm cihazı ile havanın nemini ölçüyorum Güneş geldiği gündüz saatlerinde 78 e kadar çıkıyor akşamları 62 65 şuan gelişimini çok iyi sürdürüyor .evim kuytuda direkt olarak 3 saat güneş alıyor sonra karanlık üzerine mor ışık yayan 15 wat t8 ampul koydum. şuan iyi durumda büyüyor doğal gübre vermek istedim bir de sulama işini sorayım dedim gübre nasıl verilecek ne kadar verilecek saksıyı 8 litrelik su kabından yaptım altına delikler açtım onu da yoğurt kabına koydum akvaryumda kumların üzerinde çok az su oluyor o nemlilik sağlıyor

ilter26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön