View Single Post
Eski 18-05-2013, 16:20   #2710
Sevgi Durul
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Sevgili YeniGine, sarmaşık gülün yanındaki diğer gül, sarı ponpon gül. Beyazını da almıştım fakat yaşamadı.

Tohumdan çimlenenler güzel oldu, tek sorun kimin kim olduğunu karıştırmam.

Yazkarını komşumdan minik birkaç dal olarak almıştım. Gerçekten çok nazsız bir bitki, şimdi epey yeri kapladı. Siz de leğenden yere alın isterseniz, daha çok gelişir.

Sayın h dogan, ektiğim tohumların içinde marul tohumu da varmış demek ki, bilmiyorum. Yine de belki çiçektir diye umuyorum. Olmazsa birazını şaşırtıp öyle devam edeyim.

Sevgili aheste, sanırım sayfamızı ilk ziyaretiniz, hoşgeldiniz. Beğenileriniz için teşekkür ederim.

Hint yağı bitkisini ilk kez yetiştiriyorum sayılır. Geçen yıllarda da ekmiştim şaşırtınca yaşamamışlardı. Şimdi direk yerlerine ektim, bakalım nasıl olacaklar?

Yer minesinin o rengi çok cefakâr, sökmeseymişsiniz keşke. Aldığım diğer renklerinin hiç biri ertesi yıla çıkmadılar, bunun dördüncü yılı. Neyse sağlık olsun. Sevgiyle...

Sabahtan evin bahçesinden bir kaç fotoğraf çektim. Bitkilerdeki gelişmeler...

Sonbaharda diktiğim ebegümeci tomurcuklanmış.

Name:  ebegömeci.jpg
Views: 1318
Size:  62.8 KB

Yine sonbaharda yerini değiştirdiğim Çin karanfili de tomurcuklanmış.

Name:  çin karanfili.jpg
Views: 1285
Size:  60.5 KB

Son günlerde yağan yağmur güllerin çiçeklerinin bozulmasına sebep oldu. Arkadaki güle bakar mısınız?

Name:  gül.jpg
Views: 1331
Size:  29.8 KB

Jineop'um göndermiş, veronikayı tek kök olarak dikmiştim. Hem çoğalmış hem de maviş maviş açmış.

Name:  veronika.jpg
Views: 1243
Size:  34.6 KB

Name:  veronika1.jpg
Views: 1225
Size:  24.4 KB

Düzenleyen Sevgi Durul : 20-05-2013 saat 19:45
Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön