View Single Post
Eski 13-06-2013, 23:54   #6543
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Teşekkür ederim serkan istanbul, günebakan bir de fotoğraf eklemiş çok hoşuma gitti. selenn çiçeklerini gece açar gözle dedi. Kaç gün sonra açar acaba her gece uykusuz kalmak istemiyorum da...
Güler hanım. Kaktüsünüz arkadaşların söylediği gibi açmadan önce büyüyecek. Ancak ben onların gece açtığını hiç dikkat etmedim. Sabah açıp öğle gibi kapanıyorlar. Çok güneş gören bir yerde ise bir gün serin yerde ise genelde iki gün süre ile çiçekli kalıyorlar. İlk defa bir kaktüsüm öğleden sonra açtığını gördüm. Bu yıl oldukça fazla çiçeği var. Resimlerle gösterdiğiniz şekilde yaptığınız gül budamayı ben yıllardır üç yapraklılardan kesmeden beşli yapraklı olanları gül geçmeye başladığı zaman uyguluyordum. Bir de budarken sizin resimde görüldüğü gibi en uçtaki sürgün oluşturacak tomurcuğun genellikle dışa büyüyecek şekilde olanları tercih etmeye çalışıyordum. Ancak yedili olanlara şimdiye kadar hiç dikkat etmemiş bu nedenle de o kadar baktığımız halde görmemiştim. Yarın ilk işim ona dikkat etmek olacak. Ankara Bahause'dan campunalla almıştım. Ancak benim aldığım ile sizin maviş sanki farklı. Beyaz olanın tohumlarını almıştım. Ancak onları nedense çimlendiremedim. Her şey çok güzel.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön