View Single Post
Eski 12-07-2013, 11:53   #47
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Maude Mesajı Göster
4 sene kadar önce almıştım kardeşimin evindeki saksıdan üç top. 2.5 yıl kadar önce yurtdışı tayinine gidince, Ankara'daki evimizin güneş alan bir penceresinin önüne öylece kaldı. 7 ay kadar, Ekim-Mayıs ayları arasında annemlerin arada bir sulaması suretiyle kalıyordu yerinde. Ancak ne yavrusu oldu ne de çiçek açtı. Yazları geldiğimde, öğleden sonra bol güneş alan bahçe balkonuma koydum ama pek tadı yok gibi. Saksıları küçücüktü. Toprakla tam dolu olmamakla birlikte resimdeki toprak kaba aktardım Mayıs sonunda. Kökten hemen sonraki bölümleri açık yeşil, normal mi bu durum acaba?
Kaynana topuzlarınız gayet sağlıklı. Saksı küçük ve yeterli güneş ve su alamayınca çok fazla gelişmiyorlar. Ben büyümeleri için küçük saksılara değil büyük saksılara tüm kaktüslerimi dikmeye çalışıyorum. En çok güneş alan yerde toprağı kurudukça su veriyorum. Gayet sağlıklı bir şekilde gelişiyorlar. Eski büyüklerin bir kısmı yer yokluğundan ve arkadaşlara verdiğim için kalmayınca yeniden büyüyenler çiçek açmaya başladılar. Resimleri küçültmeyi başarınca ekleyeceğim.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön