View Single Post
Eski 09-08-2013, 14:42   #5109
berrinb
Ağaç Dostu

berrinb's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2011
Sevgili Hamiyyet Teper,Sümbülteber bende tahminim 15 seneden azladır var...Çok sevdiğim bir çiçektir...İlk zamanlar bir iki defa açtığı halde bir daha açtıramadım..Şimdi yavrusunu Orhan beyde açtığını görünce gerçekten çok sevindim...Bende bir kısmını toprağa geçireğim...

Siz bu çiçeğin soğanlarını Almanya da mutlaka bulursunuz..Ben İstanbul da Bauhaus a rica edip getirtmiştim..İki sene getirdiler..Daha sonra bu çiçeğin soğanlarını getirmediler...Bende elimdekileri nasıl kollayacağımı şaşırdım...Üç dört saksıya bölmüştüm...Ama onlarda keyifsiz ve açmadılar...

Aldığım paket Hollanda kökenli bir firmaya aitti....Resimlerini bulabilirsem buradan eklerim sizin için...İnşallah bulursunuz...

Bahçelerin bakımını da dert etmeyiniz..Ben artık benden sonra Tufan diyorum..)) Ne yapalım...Bende bahçeli evde büyüdüm...Yaz tatillerini de amcamın bağlarında geçirdim çoğunlukla... Çocukluktan bulaşan doğa ve bitki sevgisi devam ediyor....Şimdi nesilin çoğunun maalesef çiçekle böcekle uğraşacak vakti yok ..Elektronik alet ve oyuncaklardan başkaldıramıyorlar..) Ama bir gün gelir de inşallah pişman olmazlar ...Diyorum.....

Selam ve sevgiler Almanya ya ..Hayırlı bayramlarınız olsun efendim..

berrinb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön