View Single Post
Eski 23-08-2013, 00:24   #1409
bay tömürcek
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Aman sen hemen oradan gene zıplayıp bıd bıdı anlat bakalım, olayın büyüsünü kaçırdın!!!

Evde de yapılabilr havanda, ama dışarıdan pis satıcıdan alınan daha lezzetli olurdu Ayrıca küçük çocuk olmak gerek onu sevmek için, hiç yememiş insana garip gelebilir. Ayrıca pipetle deneme bence, boğazına kaçar. Gerçi o minik poşetleri kafamıza da diktiğimiz olurdu. Bir de lacivert kova gibi bir şey de sözde dondurma satan bir adam vardı, külaha beyaz top gibi bir şey koyardı kaşıkla ama ondan hiç yemedim sanırım. Sen şimdi o lacivert kovalı adamı da biliyorum deme bana!

Dip not: leblebi tozuna aynı zamanda kavut deniyordu galiba.
Ablacım lacivert kovalı amcayı bilmeyen var mı ki ya Hatta biz çok eski nesiliz parayla değil yumurtayla alırdık dondurmayı İkindi oldu mu kümesten yumurtayı kapan dondurmacıyı beklerdi 2 yumurta verip bi külah dondurma alıyoduk ozamanlar. Dondurmada ne dondurmaydı ha adam koyardı külaha, sokaktan eve gelene kadar su oluyodu dondurma sonra evde kafamıza dikerdik külahı yalama nerde içiyoduk anca

Leblebi tozuna kavut dendiğini ilk defa duyuyorum bizde patlamış mısıra kavuk denir onu duyan var mı ki?

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön