View Single Post
Eski 19-01-2014, 08:12   #819
tturt
Ağaç Dostu

tturt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi KAPTANzst Mesajı Göster
Kolay gelsin Taner bey.
Bu hastalığa bende bulaştım bu sene.
Çok çeliğim oldu. Size ve diğer gönderen arkadaşlara teşekkür ederim.
Bu sene yazın çapraz döllenme ama her tür çiçekle denemeler yapacağım
Birde aynı fidana bir kaç çeşi,t aşı ile değişik renkleri tek fidanda buluşturmak olacak. İnşallah başarırım.
Ustam izindeyim kısaca
Ziya Bey,

Rica ederim ustalık için daha çok erken daha çıraklık dönemindeyiz.

Sizin yeterli vaktiniz oluyordur. Bu nedenle farklı arayışlar yapabilir farklı tecrübeler elde edebilirsiniz. Ben yaz döneminde hafta sonları, kışında ancak işyerinde ki hibiscuslara maksimum haftada 2-3 saat ayırabiliyorum.

Tek fidanda farklı renkler elde edebilmeniz için en az 2 cm çevresi olan 3 dallı hibiscuslarınız olmalı ve bunlara aşı yapmalısınız. Bulunduğunuz yerde en uygun aşı dönemi ne zamansa o zaman yapmanızı öneririm. Bu konuda internette pek çok örnek mevcut. Ben şuana kadar denemedim. Ben daha çok çapraz tohum almak , aldığım ve satın aldığım tohumlardan farklı renkli hibiscuslar yetiştirmek üzerinde duruyorum.

Hibiscuslar sabır istiyor bol zaman istiyor. Ben de sabır var bol zaman yok Bu nedenle siz beni kısa zamanda geçersiniz.

Ben asıl Antalya'da ki arkadaşımızın bu sene açacak hibiscuslarını merak ediyorum. Serasında keyifle büyüyorlar baharla birlikte atağa geçecekler ve yazın çiçeklerini görmeye başlayacağız.

tturt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön