View Single Post
Eski 25-05-2014, 09:23   #1232
akçabardak
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine Mesajı Göster
Sevgili akçabardak, sanki sardunyalarını pek paylaşmazsın gibi. Maşallah çok da güzel çiçeklenmişler.
Gazanyaların inşallah seneye daha çoğalacaklar ve o saksıya sığmayacaklar. Geçmiş çiçeklerini koparıver.
Balon çiçeğini ilk kez görüyorum. Çok da güzelmiş, açmadan önce mi öyle balon şeklinde oluyor?
Sevgili YeniGine sardunyalarımı bir araya toplayabilsem hepsini bir arada görüntülemek istiyorum ama hepsi de dağınık ayrı ayrı yerlerde, bahçede var arka balkonda, ön balkonda birde dün koyduklarım ikinci katın balkonunda saksıdakiler var, bahçedekiler çok büyüdüler ve her tarafı çiçek, saksıda olanların bazılarını yeni edindim daha henüz çiçekleri bile yok açsınlar onları da paylaşırım

İkinci kattakiler çok yaşlandılar hep kel kel olmuşlardı tam onları söküp atmayı düşünürken, hatta onlara kızıp bu ne ya kel kel çiçek açmıyorsunuz ama burayı işgal ediyorsunuz en iyisi sizi söküp atayım diye söylendim, üstelik bütün renklerden dikmiştim ki renga renk açsınlar diye bir kısmı kurumuş, dolayısıyla işlerin yoğunluğundan onlara sıra bir türlü gelememişti, daha sonra baktım hepsinde tomurcuklar var, yani utandıklarından açmaya karar vermişler şimdi iki arada bir derede kaldım, artık sararan yapraklarını yaşlı dallarını temizleyip bıraktım

Balon çiçeğim de yeni, çarşamba pazarından gazanyalarla birlikte almıştım, görünce dayanamadım, tomurcukları evet açmadan önce balon gibi YeniGineciğim bana da çok değişik geldi o yüzden aldım ben de.

Zengarden den aldığım tohumlarının arasında hem mavisi hem de beyazı vardı ama çıkmadılar, çıksaydı çok sevinecektim kalıcı bir çiçekmiş üstelik ama kısmet değilmiş bizde hazır alırız.

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön