View Single Post
Eski 01-07-2015, 21:20   #662
asmalıtepe
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Çeri ve Red Robinler

0n günden beri süregelen inşaat işi, Hele de bitkilerimin yanında yakınında hatta tepesinde devam ederken beni de yordu artık:

Ahşap sebze adasındaki domateslerime hep sıva sıçratmışlar, Tam salatalıkların üzerinde yapılan örme, tabla, sıva işlemlerinde zarar görmesinler diye üstlerine önden açık sera oluşturduğum halde, bir de ne göreyim duvarlara atılan harç kadar harçta salatalık seramın arka tarafına donuvermiş.

Donmuş harcı sökeceğim derken köklerin ve ya gövdelerin bir kısmı zedelendi.

iki saat uğraşıdan sonra harcı hatta beton parçalarını uzaklaştırdım onlardan.

Savaştan çıkmış gibi olmuşlar. Çok üzüldüm onlar için. Bu şartlar altında meyveleri büyümüş çiçekleri açmaya devam etmiş.

Neyse sözün kısası bol çimentolu harcı ellerimle avuçlayıp avuçlayıp atarak onları kurtarmaya çalıştım..İnşallah kurtarabildim.

İnşaat mahalline yakın olan diğerlerinden saksı domates biberlerin de üstünü jütle çadırlamıştım iyi ki..

Red robin, totem ve çerilerin durumları iyi. Sadece bulunduğumuz yerin yayla olması nedeniyledir geciktiler..Dünden beri mikro çiçek oluşumları başlamış durumda. Hepsinde de çiçeklenme var. Biraz rüzgarla araları hoş değil ben de domates sırıklarıyla sabitledim.

Eklenen Resimler

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön