View Single Post
Eski 19-12-2015, 15:51   #251
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Durum bilgisi not etmek lazım...

*Sevgili SDurul'un özene bezene hazırlayıp gönderdiği, kargo şirketinin gazabına uğramış olan menekşelerimin 2 tanesini maalesef kurtaramadım ama diğer 4 tanesi canlı ve hayata tutunmak için çaba sarf ediyorlar. Menekşe yaprak çeliklerine gelince, artık yoklar... Bir daha da menekşe yaprağı çeliklemeye çalışmayacağım, kesinlikle hiçbir şekilde (suya da koydum, toplu da diktim, tek tek pet bardaklarda denedim, yumurta kutusunda denedim, rastgele saksı kenarına sokuşturdum, üstelik toprak nemini de hep kontrol altında tuttum ama ne yaptıysam olmadı) beceremiyorum, olmuyor.

*Sevgili eneskrky'nin güzeller güzeli minik orkide hediyesi de (arkadaşlar yaprağının sararmasının normal olduğunu söylemişlerdi ama...) yaprak sarartmalara devam ediyor, eski çiçek sapları bile sararıp kurudu. Yeşil sadece 2 yaprak kaldı, umarım artık bu sararmalar bir son bulur.

*Sevgili SDurul'un gönderdiği güzellerden sedum sieboldii çelikleri ilk bakışta sağlam görünüyorlardı ama aslında onlar da epey hırpalanmış. Neyse, 4 çelikten 2 tanesi maalesef öldü ama sağlam kalan 2 çelik yavrulamaya başladı, minik yavrucuklarımız oldu. Fotoğraflamayı denedim ama çok küçük olduklarından şimdilik net görüntü alamadım, inşallah biraz daha büyüdüklerinde paylaşırım...

*Yine sevgili SDurul'dan gelen atlas çeliklerim (kendisinin kıymetli ama nazlı kırmızı atlasının çelikleri) de epey buruşuk ve cansızlardı, artık yavaş da olsa canlanmaya başladılar çok şükür... Onların fotoğrafını paylaşmamıştım, biraz düzelmelerini bekledim

Name:  Kırmızı atlas.jpg
Views: 564
Size:  70.7 KB

*Kazazede Şubatım, yaşadığı travma sonrası (biraz geç kalmış da olsa) kendini deli gibi tomurcuklanmaya adadı, maşallah diyeyim de nazarım değmesin

Name:  Şubat-14.jpg
Views: 525
Size:  38.7 KB

Düzenleyen A_NOMAD : 20-12-2015 saat 01:17 Neden: Yanlış kelime
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön