View Single Post
Eski 12-05-2016, 14:45   #12978
mural
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-03-2016
merhaba yaklaşık 2 ay önce sizinle bir sorunumu paylaşmıştım saksının çok sıkışık olduğunu dıştaki yaprakları kesmem gerektiğini hazır yaprağı kesmişken de çelik yapmamı önermiştiniz. hepinize çok teşekkür ediyorum yaprakları kesince menekşem rahatladı daha coşkulu çiçek açmaya başladı hala sıkışık saksı ama kökleri ayırmak için çiçeklerini dökmesini beklemeliyim sanırım.

diğer yandan kestiğim yapraklardan 7 tanesini sert plastik su bardağına diktim sıradan bir çiçek toprağı içine. toprağı kurudukça suladım. 2 hafta gibi bir sürede hemen yavrulamasını bekliyordum sabırsızdım olmayınca açıkçası umudumu kaybetmiştim. 2 yaprağım çürüdü fazla suladım sanırım. diğerleri yavrulamıyordu ama gayet sağlıklıydı ben de sulamaya devam ettim pek birşey beklemeden. vee sonuçta 5inin de dibinde minik minik yaprakçıklar gördüm bugün. çok mutluyum sizinle paylaşmak istedim

yavruları ana kökten ayırmak ya da saksıya almak için ne kadar büyümeleri gerekir? menekşem bana bu kadar cömert davranmışken hata yapmaktan korkuyorum teşekkürler yardımınız için

mural Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön