View Single Post
Eski 21-09-2007, 14:11   #2588
sabah
Ağaç Dostu

sabah's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Bu başlığı sürekli izleyemediğimden, zamanım oldukça geçmiş mesajlara göz atıyorum, daha bitiremedim. Bu arada bir iki şeyi sizinle paylaşmak istedim -bilgi değil :-) -.

- sevilay sabırla, gayet güzel derleme yapmış, ben de yararlandım teşekkürler :-)

- Mesaj sayısı 2600'ü aşmış, buraya gelecek yeni üye ya da meraklılara kolay gelsin diyorum :-)
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sabah Mesajı Göster
İsterseniz bu tartışmayı Mum çiçekleri için Türkçe ad önerileri başlığı altında sürdürelim.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nevsune Mesajı Göster
Aslında biz de bir mum kahvesi mi açsak ne yapsak?
Forum yöneticileri haklı olarak çok konu başlığı olmasınlar istiyorlar ama bu başlık için - belki siparişlerin ve değiş-tokuş mesajlarının da taşınacağı- ayrı bir başlık gerekiyor bence.

- Türkçe ad konusunda
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hoyadag Mesajı Göster
Bu durumda bizler de Hoya Carnosa'ya Türkçe olarak mum çiçeği demeliyiz bence.
denmiş ancak daha sonra sanırım Carnosa dışındakiler için de mum çiçeği kullanılmış. Mum çiçeği adı Carnosaya özel bir tanımlama içermediğine göre genel olarak Hoyalar için de kullanılabilir.

- Buradan yakın zamanda meraklılara çok yardımcı olan, katkı veren mucip gürbüz geçmiş. Forum ortamında ne olduğunu anlayamadım ama en azından ayrılığının kendisiyle iletişim kuran kişilere ve dolaylı olarak bilgilerinden yararlanan kişilere haksızlık olduğunu düşünüyorum. Umarım kendisi bayram sonrası tekrar foruma döner.

- Son olarak Bilginize diyerek bitiriyorum;
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sabah Mesajı Göster
. Angustifolia, heuschkeliana ve paziae yalnız benim sipariş verdiğim çeşitler.
Heuschkel...: Hoya koleksiyoncusu Dexter Heuschkel’den adını almış.
angustifolia.: Dar yaprak demekmiş. Yaprağından adını almış.
Paziae........: Melez olan bu türün asıl adı Iris Marie imiş ve H. cembra x H. schneeii’den üretilmiş. Iris Marie adı da Hoya üreticileri David ve Iris Marie Liddles’dan gelmekte imiş. http://www.bigislandgrowers.com/ghp/AHoztrip.php

sabah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön