agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Fotoğraf Yarışmaları > 2009
(https)

Anket Sonuçlarını Göster: Anket kapatılmıştır
Emre Kitiş - Girdap 34 35.79%
limon - Mor Yaban Asması 37 38.95%
Mehmet Eskizara - Bahçemdeki Papatya 6 6.32%
Sevil - Güngüzeli 10 10.53%
yellowhulk - Bahçemin Gülü 8 8.42%
Oy Verenler: 95. Bu ankete oy veremezsiniz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-06-2009, 14:15   #121
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2006
Galeri: 49
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Sormasına soruyorsunuz da, şu an tartıştığımız konuyla bağlantısı yok. Var olan sorunu bırakıp, bunu mu yazışacağız?

Ben seçiyorum ve kafama göre takılıyorum desem ne yapacaksınız, yarışmaları protesto mu edeceksiniz?
Forumda herhangi bir konu tartışılırken bir başka soru sormanın sakıncası olduğunu bilmiyordum. Çok özür dilerim sayın malina. Vaktinizi aldım.

Alıntı:
Ben seçiyorum ve kafama göre takılıyorum desem ne yapacaksınız, yarışmaları protesto mu edeceksiniz?
Estağfurullah neden protesto edeyim. Site sizin. İstediğinizi yaparsınız. Ben sadece öğrenmek istedim. Kimseyi protesto etmek gibi bir niyetim yok. Soru sormak gibi bir hata yapmaktan başka

füsunANK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 14:20   #122
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Füsun Hanım, bu kadar alınmanıza inanın gerek yok. Konuyu dağıtmamak gerek, fotoğraf yarışmalarında ilk seçim kriterlerini bakşa bir yerde konuşuruz, ama şimdi bu kadar yoğun bu sorunu görüşürken başka bir konuya atlamak yersiz.

Üstelik Malina da site sizin dilediğinizi yaparsınız sözünü hiç haketmiyor. Hep sordu, hep sorduk, yoksa bu başlıkta bu konu bu kadar uzamazdı, kesip atardı Malina.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 14:22   #123
Ağaç Dostu

myndos's Avatar

Giriş Tarihi: 08-11-2008
Galeri: 58
Sorularımızı yerinde ve zamanında sorarsak takip edilen konuyu dağıtmamış oluruz.
Burada zaten sıkıntılı bir durum içine düştük. Lütfen ne kendimizi ne de birbirimizi daha fazla üzüp kırmayalım arkadaşlar.

myndos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 14:25   #124
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
Füsun Hanım, bu kadar alınmanıza inanın gerek yok. Konuyu dağıtmamak gerek, fotoğraf yarışmalarında ilk seçim kriterlerini bakşa bir yerde konuşuruz, ama şimdi bu kadar yoğun bu sorunu görüşürken başka bir konuya atlamak yersiz.
Alınmadım ki. Üstelik özrümü de diledim.

Eski 09-06-2009, 14:28   #125
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Forumda herhangi bir konu tartışılırken bir başka soru sormanın sakıncası olduğunu bilmiyordum. Çok özür dilerim sayın malina. Vaktinizi aldım.

Estağfurullah neden protesto edeyim. Site sizin. İstediğinizi yaparsınız. Ben sadece öğrenmek istedim. Kimseyi protesto etmek gibi bir niyetim yok. Soru sormak gibi bir hata yapmaktan başka
Ben de sizin üslupla sizden bir özür dilesem mi diye düşündüm ama vazgeçtim

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 14:32   #126
Ağaç Dostu

füsunANK's Avatar

Sorumun cevabının bu kadar uzun olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Eski 09-06-2009, 14:32   #127
Ağaç Dostu

myndos's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Bu konu iyice sıktı, sildim mesajlarımı, yazdıklarınız havada kalmasın isterseniz siz de silin. Bu mesajımı da birazdan sileceğim.

Fotoğrafımı da yarışmadan çıkarıp sarıcılılar başlığına ekleyeceğim. Ne yarışmaymış, ne işim var benim yarışmada...
Mesajlarınızı silmeniz sizin kararınıza kalmış. Ama, bu aşamada fotoğrafınızın yarışmadan çıkarılması, sorunun biraz daha büyümesine sebep olur, diye düşünüyorum.

Eski 09-06-2009, 14:35   #128
Ağaçsever

aykutince's Avatar

Giriş Tarihi: 21-01-2009
Burası fotoğraflara oy verilip haklarında yorum yapılacağı bir platform ise eğer ben de diğer beğendiğim fotoğraflar hakkında da bir teşekkür edeyim dedim herkes de bir alınganlık bir sinirlilik anlaşılır şey değil.
Bu sitede ben de bazen haketmediğim şeyler yaşadım ama genele saygımdan sustum şu hale bak ne hale gelmişiz bir diktatörlük havası ben işime gelirse cevap bile vermem kesip atarım havası. Yok yazımı taşırım, yok mesajı silerim. Ben balkonumu anlatacak bir başlık açtım. Toplum yararı yok diye sebze bahçeme neler ektim başlığına bahçem yok balkon tarımı yapıyorum dediysemde taşındı. Şimdi benim balkonum diye başlıklar dolu hiç bir itiraz yok . Biberlerime ilaç sordum siz forumda yer beğeninceye kadar öldü gitti zavallıcıklar. Şu anda bunun burada yazılmaması gerektiğini biliyorum ama artık bu burası benim ben istediğimi yaparım havası fena halde sinir bozucu oldu. İster silin. İster taşıyın. Umrumda bile değil. Şurda arkadaş bişey soruyor (aman sakın yanlış anlamayın tanımam kendisini!) hemen yok yeri değil yok ben istersem şöyle yaparım.

aykutince Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 15:10   #129
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Ne alakası var, konu nereden nerelere geldi, inanılır gibi değil! Herkes birbirine girdi, olayın başkahramanı şahıs ortadan çekildi. Limon yarışmadan çekildi.

Konunun daha fazla uzamadan bir sonuca bağlanmasını diliyorum. Gittikçe çığrından çıkıyor durum ve gereksiz kırgınlıklara sebep oluyor.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 15:15   #130
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aykutince Mesajı Göster
Burası fotoğraflara oy verilip haklarında yorum yapılacağı bir platform ise eğer ben de diğer beğendiğim fotoğraflar hakkında da bir teşekkür edeyim dedim herkes de bir alınganlık bir sinirlilik anlaşılır şey değil.
Bu sitede ben de bazen haketmediğim şeyler yaşadım ama genele saygımdan sustum şu hale bak ne hale gelmişiz bir diktatörlük havası ben işime gelirse cevap bile vermem kesip atarım havası. Yok yazımı taşırım, yok mesajı silerim. Ben balkonumu anlatacak bir başlık açtım. Toplum yararı yok diye sebze bahçeme neler ektim başlığına bahçem yok balkon tarımı yapıyorum dediysemde taşındı. Şimdi benim balkonum diye başlıklar dolu hiç bir itiraz yok . Biberlerime ilaç sordum siz forumda yer beğeninceye kadar öldü gitti zavallıcıklar. Şu anda bunun burada yazılmaması gerektiğini biliyorum ama artık bu burası benim ben istediğimi yaparım havası fena halde sinir bozucu oldu. İster silin. İster taşıyın. Umrumda bile değil. Şurda arkadaş bişey soruyor (aman sakın yanlış anlamayın tanımam kendisini!) hemen yok yeri değil yok ben istersem şöyle yaparım.

Çözümün değil sorunun parçasısınız.

"Ne kadar faşistsiniz" içerikli yazınız üzerine, öyle olmaz, böyle olur demek farz oldu...

Eski 09-06-2009, 16:41   #131
Ağaç Dostu

uzaytek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2004
Galeri: 23
Yarışmaların tamamen iptal edilmesini istemem, ayrı bir güzellik ve motivasyon bana göre. Sadece bu ayın yarışması iptal edilebilir ama diğer katılanlara da haksızlık olmasını istemem, katılan kişilerden yeni bir seçim yapılarak, liste yeniden belirlenebilir?

yeni kurallar ile...

Eski 09-06-2009, 17:17   #132
agaclar.net

malina's Avatar

Konulan her kural, yaşam alanını daraltıyor. Bunu söyleyen sen misin, dediğinizi duyar gibiyim

Zorunluluktan ve ortak bir dil oluşturmak için oluşturulan kurallara ek olarak, aslında belki de sadece bir kez ihlal edilen ve tekrarlanmayacak bir durum için olan kurallardan söz ediyorum.

Hangi kuralları koyacağız?

1. X'ten az sayıda mesajı üyeler, oylamaya katılamasın
2. Mesaj yazmış olsa bile X günden önce foruma üye olmayanlar oylamaya katılamasın

Yarışmaları neden yapıyoruz? Yeni fotoğraflar görüyoruz, bir olaya katılmak eğlenceli oluyor falan filan... Amaçlar arasında eziyet olduğunu hiç sanmıyorum. Oysa eklenecek bu kurallar bizlere eziyet olacak.

Buradan girip üyelerin bu durumlarını tek tek kontrol etmeyi deneyin, üstelik bunu her ay yapın, üstelik onca işin arasına sıkıştırıp, yapın...
Neden?
5 yıldır ilk kez, birinci olmak için böyle bir yol denedi diye...

Bize "yazık" olmasının dışında, yukarıdaki duruma uymayan ama niyetleri hiç de kötü olmayan üyelere de yazık olacak.

Grup olarak üye olan ve aynı kişiye oy verenlerin oylarını saymayıp devam edelim diyeceğim ama Emre Kitiş yapılanı savunuyor. TV'lerdeki yarışmalarda sınırsız ya da bir epey SMS atma özgürlüğü insanları etkiliyor sanırım
Bununla kıyaslayınca bizim tavrımız anlaşılmaz ve komik oluyor...

Olayın tekrarlanmayacağını umarak, mayıs ayı fotoğraf yarışmasında seçilen fotoğraflar için yeni bir oylama yapmayı öneriyorum.

Eski 09-06-2009, 17:29   #133
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Diğer üyelerinde hevesini kursağında bırakmamak adına, ******* yeniden oylama yapılabilir. Fikrinizi destekliyorum.

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 17:33   #134
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Alıntı:
Konulan her kural, yaşam alanını daraltıyor. Bunu söyleyen sen misin, dediğinizi duyar gibiyim.

Grup olarak üye olan ve aynı kişiye oy verenlerin oylarını saymayıp devam edelim diyeceğim ama Emre Kitiş yapılanı savunuyor. TV'lerdeki yarışmalarda sınırsız ya da bir epey SMS atma özgürlüğü insanları etkiliyor sanırım
Bununla kıyaslayınca bizim tavrımız anlaşılmaz ve komik oluyor...
Bence, yazdığınız gibi grup olarak kayıt olduysalar problem yok, ama bence burada şu da var. Bir kişi çeşitli adlarla 20, 30 kişi olarak üye olmuş da olabilir, bunu önlemek için ne yapılacak, bu şekilde bir soru da ortaya çıkyor. Ip leri kontrol altında tutabiliyorsanız aynı bilgisayardan gönderilmiş oyları iptal edebilir veya geçersiz sayabilir **** o yarışmacıyı, yarışma dışı bırakabilirsiniz.
Diye düşünüyorum.

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 17:37   #135
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Derya Özen Mesajı Göster
Diğer üyelerinde hevesini kursağında bırakmamak adına, ******* yeniden oylama yapılabilir. Fikrinizi destekliyorum.
Yazılanların tamamını okumadım ama bence tekrardan oylama yapılamamalı diye düşünüyorum.

Eski 09-06-2009, 17:57   #137
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi caucasus Mesajı Göster
... Bir kişi çeşitli adlarla 20, 30 kişi olarak üye olmuş da olabilir, bunu önlemek için ne yapılacak, bu şekilde bir soru da ortaya çıkyor. Ip leri kontrol altında tutabiliyorsanız aynı bilgisayardan gönderilmiş oyları iptal edebilir veya geçersiz sayabilir ...
Belirli bir bilgisayar değil ama belirli bir bağlntı üzerinden oy gönderenler tespit edilebilir. Yani şöyle ki bir odada bir ara cihaz vasıtasıyla 30 bilgisayar koyup bunların tek bir modem üzerinden-kiralanan hat- siteye/internete erişmesini sağlamak mümkün. Fakat sorun şu ki bu 30 makine tek hat/bağlantı üzerinden internete bağlanacağından 30 farklı kişi de bağlansa, tek kişi de otuz makineye tek tek oturup bağlansa biz tek bir IP adresi göreceğizdir.

Bu sebeple "aynı bilgisayardan" kısmını kontrol etmek teknik olarak mümkün değil.

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 18:02   #138
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Şirket, internet kafe.... gibi doğru diyorsunuz. O zaman ne yapmalı onada sizler **** sizin öncülüğünüz de bizler karar vereceğiz. Neyse hepimize kolay gelsin. Sitenin yükü yöneticilerin üzerinde ama bizde yanlarındayız.

Eski 09-06-2009, 18:03   #139
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Bu kadar hengameden sonra ben şunu anlıyorum ki, kimse pes etmiyor, sevgili Limon'un yarışmadan çekilmesi dışında.
Sayın Emre Kitiş ısrarla haklı olduğunu savunuyor, kamu oyunun vicdanı ne diyor
Ne dediği artık belli, ben de oylamaya katılan herkesin oylarını sayın Kitiş'e vermesini teklif ediyorum, madem ki bu kadar çok istiyor birinci olmayı, olsun o halde.
Sonuçta bu bir yarışma, bizler de daha güzel kareler yakalamaya çalışırız bundan sonra, her seferinde sayın Kitiş'e kaptıracak değiliz birinciliği

Oysa benim sakız sardunyam ne kadar da güzeldi

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 18:05   #140
Ağaç Dostu

myndos's Avatar

Konunun çözüm arayışı içinde yumuşamasına sevindim.

Yeniden oylama yapmaya bence de pek gerek yok. Girdap'la ilgili rahatsızlık apaçık ortada. Zaten girdap ekibi de durumu (yanlış yaptıklarını) anladılar gibi. Kitiş dışında hiçbiri konu ile ilgili hiç bir mesaj yazamadılar çünki gerçekçi bir savunmaları yoktu. Kitiş'de yanlışta fazla direnemedi.
Girdap yarışma dışı kalır veya kalmaz, bu karar ortak da alınabilir veya yönetici arkadaşlara da ait olabilir, ben çoğunluğun kararına uyarım.
Limon'un yarışmadan çekilip çekilmemesi konusu da aydınlığa kavuşturulmalı.

Ve bu olaydan ders alarak, bundan sonrası için, bu tip sevimsiz olayları önlemek için ek kurallar mutlaka konmalıdır.
(Her ne kadar yaşam alanını daraltsa da, işleyişi kolaylaştırır, özgürlük başıboşluk değildir)
Malina'nın dediği gibi '1. X'ten az sayıda mesajı üyeler, oylamaya katılamasın
2. Mesaj yazmış olsa bile X günden önce foruma üye olmayanlar oylamaya katılamasın...' gibi. (Her zaman olduğu gibi, size gene iş düşüyor sevgili malina. Yöneticilik gerçekten kolay değil, hele bu kadar kalabalık bir grupla bir şeyleri disiplin içinde yapmaya gayret gösterirken

Eski 09-06-2009, 19:20   #141
agaclar.net

malina's Avatar

Limon'un fotoğrafını yine olması gerektiği yere taşıdım.

Eski 09-06-2009, 21:09   #142
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Teşekkürler Malina, ellerine sağlık.

Eski 09-06-2009, 21:30   #143
Ağaç Dostu

hozat's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2009
Galeri: 45
Bir gözlemcinin yorumu

Genç Arkadaşlarım,

Konu ilgimi çektiği için hem fotoğrafları,hem de yazışmaları sürekli takip ettim.

Aladım ki bugüne kadar yapılan yarışmalarda böyle bir durumla karşılaşılmamış ve kural dışı bir davranış tespit edilmiş.

Her iki tarafın haklı olduğu yerde çözüm yoktur.Bu nedenle
çözümün içinde değilsen, sorunun içinde olursun.
Olay çözülmedikçe sorun büyüyor.

Zaten "yarış olan yerde barış yoktur denir"

Bu da, her yarışta ipi göğüslemek adına yapılan mücadelede birinin diğerini tolere etmeyeceği anlamına gelir.

Bir yarışmada "dopink "tespit edilmişse, yarışmacı diskalifiye edilir,tespitte hata varsa ödül yine sahibine verilir.

Sayın kiriş,in yapması gereken şey kendini kanıtlayarak "dopink "testinden sınıfını geçmesi olmalıdır.

Malina,nın son kararı ise:Sorunu çözüme,yarışı barışa çevirerek biz güzelliklere sevdalı diğer üyeleri ve yarışmaya katılan adayları mutlu etmeye olanak sağlamıştır.

Yarışmanın konusu çiçek olunca ,kokuların en güzeli dolmalı ciğerlerimize.

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Düzenleyen hozat : 09-06-2009 saat 21:36 Neden: anlatım hatası
hozat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2009, 22:04   #144
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
Yerli yerine, köylü köyüne...

Alıntı:
Limon'un fotoğrafını yine olması gerektiği yere taşıdım.
Teşekkürler, ait olduğu yer orası!

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2009, 00:09   #145
Ağaçsever

Kılınç's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2006
Galeri: 46
Emre Bey'in sıfır mesajı da olsa bu yarışmaya katılabilir. agaclar.net doğa dostu, ağaç dostu, insan dostu, sevgi dostu bir sitedir. Yapılan yarışmalarda profesyonel amaçlı değil bence doğa dostu insanların birbirlerine gülümsemeleri amacıyla yapılmaktadır. Doğayı ve doğayı fotoğraflamayı seven tüm üyeler hatta üye olmayanlar bile katılabilmeli bence. Hepinize saygıyla selamlıyorum.

Kılınç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2009, 01:07   #146
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
kilinç64 çok güzel bir mesaj göndermiş. Duygularımızı, hissetmek istediklerimizi, dostluğumuzu, neden bir arada olduğumuzu, neden büyük bir topluluk olduğumuzu bu kadar kısa fe net anlatması çok hoş.
İnsanlar yanlışları terk edebilir. Derler ya. Yaratılanı hoş görelim, yaradandan ötürü.
Biz bir aileyiz. Ben bu şekilde düşünüyorum. Aile büyüklerimiz konuyu tatlıya bağlarsa mutlu oluruz.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2009, 07:43   #147
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Tekrar oylama başlatıldığına ve daha önceki beş üyeye ait fotoğraflar yine oylamada yer aldığına göre dışlanan, çekilen, yok sayılan v.s. yok demektir.

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2009, 11:53   #148
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kilinc64 Mesajı Göster
Emre Bey'in sıfır mesajı da olsa bu yarışmaya katılabilir.
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster
kilinç64 çok güzel bir mesaj göndermiş.
İkinizin de yaşanan sorundan haberi yok gibi görünüyor. Bunca sayfadır, "Emre Bey sıfır mesajıdır, bu nedenle yarışmaya katılamaz" konusunu mu tartışıyoruz?

Eski 10-06-2009, 12:15   #149
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Aynı şeyi ben yazıyordum, malina benden önce davranmış, sanırım arkadaşlar konu başlığını göremediler konu şu en başta yazıyor.
Sanırım artık bu tatsız olayı bırakıp, bütün kalp kırkınlıklarını unutup tekrar birbirimize sevgi ile sarılıp yarışma kuralların da eksik olan yerleri tamamlıyalım.

Herkez fikirlerini yazsın, yazsın ama size göre yanlış olan "bir" fikir üzerinde de tartışma yaratılmaması gerekir o sadece bir fikirdir, yanlış veya doğru, bu fikirleri elektek geçirecekler var olduğunu unutmayalım.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2009, 16:01   #150
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
Kuralların yaşam döngüsü!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
... sanırım arkadaşlar konu başlığını göremediler konu şu en başta yazıyor.
Sanırım artık bu tatsız olayı bırakıp, bütün kalp kırkınlıklarını unutup tekrar birbirimize sevgi ile sarılıp yarışma kuralların da eksik olan yerleri tamamlıyalım.

Herkez fikirlerini yazsın, yazsın ama size göre yanlış olan "bir" fikir üzerinde de tartışma yaratılmaması gerekir o sadece bir fikirdir, yanlış veya doğru, bu fikirleri elektek geçirecekler var olduğunu unutmayalım.
Aynen katılıyorum, artık o oldu, bu oldu faslı bitti, konumuz, fotoğraf yarışması kurallarını tartışmak.

Nerede ise oybirliğine yakın oranda "her şey yazılı olsun" görüşleri vardı, şimdi de işte o hararetle istenen yazılı kuralların oluşturulmasına gelindi.

Zaten kuralların yaşam döngüsünde önce sessiz, uygulamalı dönem, sonrasında yazılı döneme geçilmekte olduğundan, gün bugündür.

Özellikle, etiğe aykırı konuda bile kuralların her noktası ile yazılı olmasını isteyenler olmak üzere, pamuk eller klavyeye...

gece
karanlıktan şikayet edenleri, Konfiçyüs'ü dinleyip mum yakmaya davat eden forum kişisi.

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024