View Single Post
Eski 08-05-2008, 20:47   #414
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
cemosan67, Süs Kabağı için bence geç kalmadınız ekseniz çıkar, benimkiler de üçüncü yapraklarını ancak çıkarıyorlar.

Salatalık için yazdıklarınızı ben de henüz uygulamadım, geçen sene okumuştum, bu sene ben de bazılarında uygulayacağım. Aralarındaki farkı görmek açısından.

Dün ve bugün sebze bahçemi çiçek gibi hazırladım Çok yoruldum ama karşısına geçip bakınca değdiğini gördüm. 3-5 çuval mıcır eksik geldi yarın da onları tamam edince sebze fideleri dikmeden önceki ve diktikten sonraki durumlarını fotoğraflarım.
Planlarıma göre, yabani otla mücadelede artık eskisi kadar uğraşmam gerekmeyecek. Beraberce göreceğiz.

BEzelye ve baklaları bahçenin içine değil de etrafına dikmiştim. Patates ve kabakları da öyle yapacağım. Sebze bahçeme bu yıl bolca domates, biber çeşitleri ve salatalık dikme niyetindeyim. Baklaların arasına bamya tohumlarını atıcam. Baklaların ömrü kısacık nasıl olsa onlar geçene kadar bamyalar ancak büyümeye başlar.
Patlıcan iki sene denememe rağmen olmadı. Sanırım toprak uygun değil onun için. Bu yıl dikmeyeceğim.
Taze Fasulyede de iki yıldır başarılı olamadım bu yıl onu da ekmeyeceğim.
En verimli ürün yemeklik kabaktı, onu da bahçenin dışına dikeceğim.
Karpuz-kavun pek büyümese de pek şirin oluyor, tohumları da kalmıştı geçen yıldan onları da ekerim.
Başşkaaaa....

Bu kadar aklıma geldi. En güzeli bol bol domates-biber-salatalık Hoş salatalıkta da hastalık oluyor her yıl ama yine de vazgeçmeyeceğim Anlamadığım salatalık, kabak kardeş değil midir? Kabaklarda hiç bir hastalık olmazken salatalıklar kurtulamıyorlar. Neyse bugünlük bu kadar.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön