View Single Post
Eski 25-11-2008, 11:33   #464
Gentiana
/

Giriş Tarihi: 19-11-2008
Bende katılabilirmiyim.Neden mi B5A sıvı organik gübreyi yapanı çok iyi tanıyorum.Onunla da sık sık görüşüyorum.B5A sıvı organik gübreyi de çok iyi tanıyorum.Dha doğrusu piyasada bulunan bir sürü gübreyi.Hep soruyorsunuz B5A nasıl bir gübre.Mikroorganizmalar büyüklüklerinie göre 5 grubta incelenir.En büyükleri bakteriler,bir küçüğü mikroplar,virüsler viroidler ve PPLO(ploropnömoniye)yani şimdiki adları ile mikoplazmalar.Ağırlıkları 0.1 ile 0.3 dalton kadardır.Yaşam şekilleri kendisinden büyü olana ve kısmen veya tamamen organelleri olan,hücre ve mikroorganizmalarıniçerisine girerek yaşarlar.Giriş yaptıkları mikroorganizmaların gücünü belki oktilyonlarca kat arttırılar.Bu henüz tahmin edilememekte.Yine bilim adamları mikoplazmaları iyi mikroorganizmalarlaazotobacter agila,nitro samanas,pseudomonas fleurecens gibi mikroorganizmalarlar restriksiyon(labaratuar koşullarında suni olarak)birleştirmeyi başaramamışlar.Bu olay bir şekilde B5A üzerinde başarılmış.Bunu başaranda öyle akademi mezunu falanda değil.Ama kendini yetiştirmiş birisi.Dünyada tek desem yeri var.Hatta sayın Ovak seracılık yapan bir asker ailesini bunların yanına götürmüş.O kişini yetiştirdiği salatalık larda birisini bir kez ısırdıktan sonrakaç kere insektişsit kaç kere hormon kullandığını söyleyivermiş.Yani B5A sıvı organik gübre tarif edilmez yaşanır desem yeri var.Şu anda bunu yapan arkadaş tamamen kendini saklıyor.Saklamak zorunda.

Gentiana Çevrimdışı   Başa Dön