View Single Post
Eski 02-06-2009, 09:59   #232
lerdemir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Düzeltme ve bilgilendirme

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalina Mesajı Göster
Celal bey benim domates fotoğrafım üzerinden niye örnek veriyorsunuz.
Yavuz Bey, (Sn.mandalina)

Tam olarak gerçekte ne manada yazmış olabileceğinizi anlayamadım bu sanal ortamın duygu iletme zaafiyetinde, ama konuya mizahi yaklaşmıyor iseniz bir düzeltme ihtiyacı söz konusu olduğu da aşikar.

Zira, bu foruma eklenen fotoğraflar, eklendikleri andan itibaren genele mal olmuş olup, bu forum dahilinde bilgi alışverişi amaçlı olarak kullanılıyorlar.

Bakın misal, ben aşağıda sizinkini kullandım.

Hem niye sizinkinden örnek verilmesin ki?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalina Mesajı Göster
Sm meyveli tepe zaten resimdeki çiçeklere dokunamaz çünkü o resim benim domateslerime ait resim.
Yine aynı varsayımla yola çıkarak şahsi tahminim, "eldeki mevcut benzer bir durum üzerinden bilgilenmek ihtiyacı olsa gerektir" diye yaklaşıyorum ben duruma. Bakış açısı örneği vermek adına yazıyorum.

Bir de, Sn.MeyveliTepe'nin cevabına yaklaşımınızı da aynı samimiyetle esprili bir yaklaşım olarak algılıyorum

Sn.celalsungur,

Benim de zamanında bu forumda sorarak öğrendiğim üzere, aşağıda Yavuz Bey'den alıntıladığım fotoğrafta beyaz ile işaretlediğim çiçek oluşumunu budamayacaksınız, sadece kırmızı renkle işaretlediğim noktadaki tali sürgünü budayacaksınız. Buradaki püf noktası, ana dal ile gövdenin tam kesiştiği noktadan çıkan sürgünlerin budanması. Bu noktanın dışındaki oluşumlara, durum belirginlik kazanana kadar dokunulmamalı.

Name:  mandalinanın domatesi.jpg
Views: 5233
Size:  43.9 KB

Sevgiler, saygılar...

NOT: Dileyenler, şu yazımda Sn. Mehmet Saygin'den yaptığım alıntı ile koltuk alma hususunu net bir biçimde açıklayan çizimi görebilirler.

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön