Konu: gallus
View Single Post
Eski 11-10-2006, 00:36   #32
gallus
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-07-2006
teşekkürler Mustafacığım. Ben bu işte çok yeniyim henüz çabalyıp duruyoruz.Beğenmen beni çok sevindirdi.

Acerpalmatum sana da çok sağol. Narı Dışarıda bırakmaya karar verdim çok soğuk günlerde anlattığın şekilde korumaya çalışırım.

Bir de Acer palmatum Atropurpureum dan bahsetmişsin. Ben de KATÜ nün fidanlığından 5 tane Acer palmatum almıştım 20 gün kadar önce. ( hatta oradaki görevli bonsai meselesinden bahsettiğimde bana daha çok yardımcı oldu. kendisinin de 2 tane karaağaç denemesi vardı.Bu işlerle ilgili birsisiynmiş. sitemizden bahsetmiştim ama. ne yaptı bilmiyorum. Belki de ilerleyen günlerde aramıza katılır. gerçekten ilk defa dilimden anlayan bir fidancıyla karşılaşınca hem şaşırdım hem sevindim. oradan taşıyanileceğim kadar ağaç aldım. İstanbul'a getirmesi bayağı meşakkatli oldu. Neyse) ağaçların tanesini 3ytl den verdi imkanım olsaydı da 50 tane alabilseydim

fakat benimkilerin yaprakları yeşil. yaprak sapları kırmızı. sormak istediğim yaprakları hiç kırmızı olmayabilir mi? Böyle ayrı bir türün olduğunu bilmiyordum. yoksa karadenizin havasından çoğunlukla kapalı olduğu için mi yeşil kaldılar bilmiyorum. senin fikrini de almak isterim aşşağıya bir tanesinin resmini koyuyorum. yorumlarınız benim için çok önemli teşekkürler.
Not: Bu arada hayalim olan mesleği yapıyormuşsunuz.Artık Yapmıyormusunuz yoksa
Rotation of bursa 009.jpg
eğer fotoğrafa bakarak anlaşılabilecekse tabi türünü öğrenmek isterim. isterseniz daha ayrıntılı yaprak fotosuda koyabilirim

gallus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön