View Single Post
Eski 01-10-2009, 10:11   #251
tiya
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-09-2006
Günaydın arkadaşlar. Yıldız çadırını bahar girerken ekmiştim. Gelişmeleri sizinle de paylaştım.

Yaklaşık bir aydır güneş bize uğramadan geçip gidiyor. Yıldızım güneş görmüyor.

Gübre, Temmuz'da bir kez(çiçek coşturan) verildi o da çok az miktarda ve konukçusu Ficus'la paylaştı.

Ve sabır.... Biz kadınların ilk öğrendiği nitelik... Ocak başında bekleriz, pencerede koca, çocuk bekleriz. Çocuklar yuvadan uçup gidince aramalarını bekleriz. En üzücü olanı ertelediğimiz dileklerimiz, sıra bir türlü onlara gelmez, ömür biter... Kısacası beklemek...

Bitkilerimiz de aynısını yapıyorlar işte. Açan onlarca Yıldız'ın, kapsüllerinin oluşmasını bekliyorum. Elbette güneş olsaydı çabuk kururdu o kapsüller ama yok işte..Sabırla bekleyince yirmiden fazla tohum aldığımı gördüğüm için bunların da olgunlaşacağından eminim.

Gelelim dağıtıma.... Ektiğim sekiz tohumdan yalnızca bir tanesi beni sevindirdiği için Nisan ayında en az yirmidört tohum ekmeyi planlıyorum. Kalanı için öncelik Maki'de... Yıldızları tohum vermezse sekiz tohum onun. Geri kalanı düşünürüz... Kendime ayırdığım 24 tohumun sekizini beyaz (bendeki kırmızı) tohumu olanla değişebilirim.

tiya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön