View Single Post
Eski 17-01-2010, 10:23   #240
sındırgılı
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Ben nemlendirilmis gazeteyi en alt kisma koydum.Ustune kiyma makinesinden gecirdigim sebze ve meyva atiklari ile topragi iyice karistirip yerlestirdim.Solucanlarimi yerlestirdikten sonra tekrar ustte nemlendirilmis gazete koydum.Fisfisla sulayip tekrar kat ciktim.Sizin dediginiz gibi once solucanlar sasirdi,fakat 1 hafta icersinde ortama alistilar.Onceleri iyi gidiyordu,gecen hafta baktigimda solucanlari cok hareketsiz gordum.Hatta bir tanesinde hic hareket yoktu.Onu alip bahceye goturdugumde canlandi.Denemenin basarisiz olduguna kanaat getirip bahce icinde bir cukur acip atiklari ve solucanlari oraya koydum. Orada devam edecegim.Fakat okudugum kadariyle uzun soluklu bir calisma olacak..Tipki Enzim gibi.Ayrica solucan cinside onemli.Benim sisteme koyduklarim: gubremin icinde bolca bulunan halkali solucanlardi ! Biraz daha arastirma yaparak dogrusunu bulacagimiza inaniyorum. Aslinda taze at pisligide bulma imkanim var. (Nede olsa Adadayim Bol Fayton ve at varda..... at *okunu ne yapacaksin Abi!! demelerinden cekiniyorum )

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön