View Single Post
Eski 07-06-2010, 21:58   #4409
Carlos_Cortes
Ağaç Dostu

Carlos_Cortes's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2008
Yukarıda bahsi geçen çeliği ikiye ayırmadan direk tek parça toprağa diktim. Çelik sadece 1,5 gün içinde kök parçaları çıkarmaya başlamıştı. Sanırım gerçekten sağlıklı bakılıyordu ve bende ana bitkiden koparıp sadece 5 dakika sonra suya koymuştum. Hatta size hikayesini anlatayım benim çeliğin;

Kız arkadaşımı evine bırakmış bende eve gidiyordum. Mahalleye yaklaştığımda bir balkona gözüm ilişti. Gözlerime inanamadım; kocaman bir mum çiçeği balkona sardırılmıştı. Ve balkon kapısı açıktı. Hemen oraya gittim ve evin sahibine seslendim. 35 - 40 yaşlarında bir hanımefendi çıktı balkona. Mum çiçeğinden bir çelik rica ettim. Eliyle kopararak seve seve verdi. Bitki ona da kayınvalidesinden kalmış. En az 50 yaşındaymış. Bugün de evinin önünden geçtim ama yemek yiyorlardı; rahatsız etmek istemedim. En kısa zamanda o kocaman mum çiçeğinin fotoğrafını çekeceğim ve paylaşmak için birkaç çelik daha rica edeceğim

Bu arada bugün suyunu da verdikten sonra benim çeliğin fotoğrafını çektim. Cinsi hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Eklenen Resimler

Carlos_Cortes Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön