View Single Post
Eski 15-06-2010, 21:00   #431
Orhan Özbilgiç
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Bu bahçe her gün daha bir güzelleşiyor.
Orhan bey, geçen sene öyle çok hazeran tohumu dağıttım ki, size de ben gönderdim zannettim.

Gerçekten tam bir şölen, üç dört yılda bir yeniden ekilse daha iyi olur sanırım.
Zaman içinde renkler birbiri ile tozlaşarak değişik tonlar oluşturuyorlar.
Ben seneye çok yıllık olanından ekmek istiyorum, çiçek ve yaprak yapıları çok daha güçlü.

Yer açelyanız nasıl oldu da boya vermedi, benimkiler uzadı gitti, sanırım ısı ve ışık yetersizliği var, suyu da kaçırınca böyle oldular.
Çok güzel açmaya başlamışlar, keyifli bir yaz diliyorum size ve sevgili eşinize.
Adalet Hanım;
Bahçemi, sizlerden gördüğüm güzellikleri kullanarak güzelleştirmeye çalışıyorum. ama sizlerde farkındasınız ki; daha işin başında olduğum için, zamana ihtiyacım var.
Yer Açelyası dahil, aşağı yukarı tüm otsu bitkilerle yeni tanışıyorum. Bu nedenle, tohumları talmatlara uygun biçimde ekiyorum. Ama sonuçta, ''ne çıkarsa bahtına!'' oluyor.
Hazeran konusunda da benim kafam karıştı.
Bugün, Samsun' da geçen aylarda açılan, Karadeniz' in en büyük yapı marketi olan Baumax' a gittik. Orada Vilmorin Marka, iki farklı paket Hazeran vardı. İkisindende aldık. Elimde; Thompson & Morgan marka Hazeran' da var.
Pakette ''Bodur'' olduğu belirtiliyor.
Vilmorinler marttan itibaren, diğeri sonbahar sonunda ekilmeli deniliyor. Şaşırdım kaldım. Ama, boduru istenildiği gibi sonbahar sonunda ekmeyi düşünüyorum. Tabii, farklı yerlere. Bakalım gelecek yaza ne ile karşılaşacağız.
Sevgili Adalet hanım;
Sizin uzmanlaştığınız konularda, deneyimlerinizin takipçisi olmaya devam edeceğim.
Saygılarımla.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön