View Single Post
Eski 07-01-2011, 20:05   #7790
fahriyee
Ağaç Dostu

fahriyee's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tempolu Mesajı Göster
Bu sitede bulunan tüm doğa dostlarına mutlu akşamlar mutlu yarınlar...benim de menekşelerim var sizlerin menekşeleri kadar güzel olmasada.çiçek açın ca fotografını paylaşacagım birde nasıl yüklemem gerektigini öğrenince.ben, bizler gibi menekşe sevdalısı bir arkadaştan menekşe yapragı aldım, suda köklendirdim sonra 15 gün önce sera yöntemi kullanarak ektim.ne zaman yavrularımı görürüm,bir tane yaprak şürümeye başlamış ne yapmalıyım.yardım edermisiniz deneyimlerinden yararlanmak istiyorum.şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.en güzel menekşeler sizlerin olsun...
En az 40 günde yavru görürsünüz,bu süre 2-3 ay da olabilir. Yaprak sapını toprağa az gömmüşseniz erken, derine yerleştirmişseniz daha geç yavru alırsınız.Sera yönteminde toprağı çok sulu bırakmak yaprakların çürümesine sebep olur.Özellikle kışın 10-15 gün aralıkla su vermeli.(toprağı parmağınızla kontrol edip kurumuşsa yapraklarına değdirmeden az miktarda sulamak lazım).Seranızda havalanması için birkaç delik olmalı.Şeffaf kapaklı kap kullanıyorsanız da günde 1-2 kez yarım saat kadar havalandırın.

fahriyee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön