View Single Post
Eski 15-01-2011, 08:01   #21
cemal.S
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Merhabalar..!

Yazılanları okuyunca içi cız ediyor insanın. Bir köylü çocuğu olarak dünyaya gelip İstanbulda Tekstil eğitimi alıp telekomcu olmuş birisi olarak şunları rahatlıkla söyleyebilirim. Katılıp katılmamak size kalmış.

Bizim köylümüz küçük aile işletmesi sahibiydi bir zamanlar. Reçberliğini yapar kendi ihtiyacını karşılar çıktılarıylada bir kaç büyük küçük baş hayvan yetiştirip ek gelir elde ederdi. Uygulanan yanlış ve ucuz politikalar, tiribüne oynayan siyaset ortada ne köylü bıraktı ne üretim. Destekmidir köstekmidir bilinmez son 10 yıla yakındır köylümüze sadaka dağıtır gibi ekmeden biçmeden para dağıtarak malesef üretimden düşürdüler. Kahve köşelerinde her gün işi gücü bırakmış boş boş siyaset yapıp bir birini kıran üzen motivasyonunu bozan bir yığın insan haline geldi köylümüz. Birisi tarlasına bir şey ekmeye kalktığında sanki ayıp bir şey yapıyormuş gibi kıkır peşinden gülüyorlar artık. Yalovanın köylerinde görüyor ve sohbet ediyorum. Buralarda böyleyse Anadoluda trakyada durum daha vahimdir deyip içimizi çekmekten başka bir şey kalmıyor bize. Orman köylüsünü yazmaya gerek bile yok hali dünden perişan. Ülkemiz hangi konuda iyi diye bakıyorum allah allah herkes kendi derdinde gemisini kurtaran kaptan. İyi olduğumuz bir kaç konu var tabiii. Yalancılık dolandırıcılık adam kayırma çalma çırpma devlet malını talan edip yok paraya birilerine peşkeş çekip deveyi hamudu ile yutma konularında rakip tanımayız.

Oysa rahmetli babaannem hep söylerdi bize'' OĞUL BİR EVLEĞİN VERDİĞİNİ BİR KÖY VEREMEMİŞ''

Yalanmı söylemiş rahmetli ? Sen yan gelip yat üretme sonra birileri verir sana. SONRADAAA.......

SAYGIYLA

cemal.S Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön