View Single Post
Eski 06-02-2011, 12:06   #7973
Tempolu
Ağaçsever

Tempolu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2011
Sayın Cellin

bende inanamıyorum geçmiş yıllarda çok istedim süreli satın aldım eve gelince 1 kaç ay yaşar ölürlerdi.Artık hevesimin tükendiği günlerde arkadaşım İzmitten (Şubat)ta yaprak getirdi ,ümitsizce onları ektim ama yavru vermedi arkadaşım beklememi soyledi bende sökmedim .temmuz ayının son haftası ev değiştirdim yavrularımın 3 tanesi yeni topraktan ğörünüyordu ağustosta hepsi çıktı. internette gezinirken bu siteyi buldum ve pet bardaklar da menekşelerin dana hızla büyüdüğünü çiçek açtığını öğrendim,pet bardağa ektim.bazısı 3 bazısı 4-5 yapraklı idi eylül ayının 27 si idi.1 ayda hızla büyüdü ve kasımın son haftası çiçek açtı ben kendisinin büyümesi için çiçekleri sürekli kopardim onlarda bütün ğücüyle yapraklandı ve köklendi.yakın arkadaşlarım inianamıyorlar çünkü yaprakları ektiğimi ve bütün aşamaları onlarda ğörüyorlar biz yokken sihir mi yapıyorsun diye takılıyorlar.onlara da bazılarını hediye ettim.benim evim çok aydınlık sabaah 9 da ğüneş eve ğirer batana kadar menekşelerin odasında.odada kömür sobası var hep yanar üzerinde su yani oda hep nemli.menekşelerim pencerenin kenarında.acaba bunladan dolayımıdır?fotograf yükleyemem telefon kamerasız,en kısa zamanda yüklemeye çalışacağım bende istiyorum çiçeklerimi sizlerle paylaşıp anlattıklarımı ğörsel olarak desteklemek ve daha çok sizin bilğilerinizden yararlanmak için inşallah fotoğraf makinam tamirden gelince...

Tempolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön