View Single Post
Eski 28-02-2011, 10:34   #705
Basar Bolukbas
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Emre Bey ilginiz icin cok tesekkur ederim. Tavsiyelerinize aynen uyacagim.
Yanliz size bazi sorularim olacak. Benim fideler su an iki yaprakli ve boylari 4cm-5cm arasi.
Her gece 8-10 fis sulama yapiyorum. Bu cok mudur? Birde aksamlari fideler tamamen yere yatiyorlar. Sanki uyuyor gibi Sonra sabahlari yavas yavas ayaga kalkiyorlar. Pencere caminin onune koydum. Camin altinda kalorifer petegi var. Sanki burayi cok sevdiler gibi. Gunde belki bir kac saat gunes isigi aliyor burasi. Maalesef evde gunes isigi alan tek yerde burasi. Koyacak baska yerim yok. Dolayisiyle gunesin yakici olacak kadar etkisinde kalmayacaklar. Bu fidelerin hepsi mutlaka 3 yaprakli hale gelecek mi? Onlari saksiya almak icin 3 yaprakli olmalarini mutlaka beklemeli miyim? Onlari ozel bir sera malzemesine koymustum. Su yumurta kolisi gibi olanlardan. Satici kisi saksiya gecirirken bunlarla beraber gecirebilecegimi ve onlarin zamanla sakisi icinde kaybolacagini soylemisti bu dogru mudur sizcede? Son sorumda, geceleri yana yatmalarini engellemeli miyim? Ornegi kucuk bir sopa dikip, ona baglamak gibi bir onlem? Yoksa kendi ic dunyalarina mi birakmaliyim yavrulari
Simdiden degerli cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.
Saygilarimla.

Basar Bolukbas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön