View Single Post
Eski 13-04-2011, 18:18   #581
fagu03
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-04-2010
Talking sebze adalarina baslangic asamasi

Merhabalar..

Meyvelitepe Üstadin sayesinde banada ada sevdasi gecen seneden bulasmisti. Bahcecilik ile hic bir ilgim olmamisti. Uzun bir süredir, bahce arama calismalarim sonucunda bir bahce ile beraber ev aldik. Eski sahibi hali hazirda olan bu yeri gecen seneden gubrelemis ve hazirlamis. Bu bolgeye 6 adet 100x200x30 seklide 2 m2 lik 6 OSB plakalardan 6 adet ada hazirlayacagim. Adalarin montajini bu hafta tamamlayacagim. cocopeat aradim bama bulamadim. Adalarin icine 225 litrelik organik torf biraz guvercin gubresi ve bu topraktan hazirlamak istiyorum. Adalarin icine an alta malc torbasi cekmem gerekirmi? Youtube da bazi videolarda garden raised bed lerde bazilari malc torbasida koyuyor buna gerek varmi. Adalara ekimi mayista dusunuyorum. Buranin havasi belli olmuyor. Kar bile yagabilir. Ama bu aralar hava iyi gidiyor.Bir ada resimi kaldigim yerdeki belediye ana cadde uzerine bunlardan 10 15 kadar yerlestirdi. Guzel gozukuyorlar.Birde ufak bir alana cilek ektim malclamasinida yaptim. Sonuc ne olucak bilmiyorum.

1. ada Domates, biber, feslegen , kadife
2. ada Maydanoz dereoto sogan kuzukulagi
3. ada Roka eisberg kivircik türler
4. ada Taze fasulye feslegen kadife
5. ada salatalik feslegen kadife altin cilek
6. ada Aci biber dolma biber feslegen kadife

Ada icleri uygunmudur? Tavsiyelerinizi beklerim. Simdilik bu kadar adalar bitince yeni resimleri ekleyecegim hemen.

Eklenen Resimler

fagu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön