View Single Post
Eski 03-06-2011, 19:38   #291
serkanhoca
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Yardım ve Yorumlarınızı Bekliyorum

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen;763398
en iyi ve ucuz karışım, [B
leonardit[/B]_+ klino+ ahır gübresi kullanılmalı. Bu müthiş bir üçlü oluşturuyor.

Eğer açık kök dililecekse leonardit köke temas etmemeli. Yakıyor.

Sn. Meyvelitepenin dediği gibi leonardit çukurun her tarafına bulaştırlılmalı.
Bergama'daki tarlama 2bin civarı tirilye cinsi zeytin dikmeyi düşünüyorum. Paylaşımlarınız sayesinde, kafamda dikim esnasında yapacaklarım oluşmaya başladı. Ama hatalar ve eksikliklerde yardımlarınızı bekliyoum.

1-Çukurlar temmuz gibi burgu ile açılarak, içlerine bir kaç kürek gibi hayvan gübresi konarak dikimin yapılacağı eylül-ekim aylarına kadar bekletilecek. (Koyun-keçi gübresi hatta inek gübresi bulmakta zorlanıyorum, tavuk gübresi denesem nasıl olur.)

2-Bir kaç kürek hayvan gübresi ve 1er kürek leonardit ve klino ve çıkan toprağı karışıtırarak dikmeyi düşünüyorum. (Kimi yerlerde 500 gr süper fosfat500gr potasyum sülfat eklenebilir denmiş.)

Ben işin açıkçası en ucuz şekilde ve fire vermeden fidanlarımı dikmek ve gelişmelerini sağlamak istiyorum, bu nedenle bana verebileceğiniz önerileri, yönlendirmelerinizi bekliyorum.

Leonardit ve klino benim için çok yabancı şeyler, google' da aratmaya çalıştım, bulduklarım karşısında kafam karıştı, hangisini almalıyım, bilemedim.

Gene çok yazmaya başladım, şimdiden affola.

Şimdiden teşekkürler...

serkanhoca Çevrimdışı   Başa Dön