View Single Post
Eski 12-07-2011, 23:43   #4937
Güler
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Evet, sevgili Minarislim vişne suyu güzel oldu. 4 Büyük sürahi doldu ve kala kala 1/2 sürahi kaldı.
Oğuz her mutfağa girip çıktığında bir bardak içiyor, sağ olsunlar misafirlerimiz de eksik olmuyor.
Reçelim ki bu konuda pek de bilgili değilim, çok güzel oldu. 2o dakika ateşte pişti sonra pişmeye güneş altında devam etti.
Biraz vişne sorbe yaptım.
Parfe de yaptım (sevenlere duyurulur dermişim)

Bahçe işlerim çok yoğun, hiç bitmek bilmiyor ama yine de istediğim düzene oturtamadım bu sene. Baharın geç gelmesinin büyük etkisi var.

Köyümüzün suyu halâ akmıyor, millet perişan. İş güç arasında her gelenin damacalarını-şişelerini doldurmak da var. İçim sızlıyor, yaşlı başlı insanlar. Boşları getiriyorlar doluları da taşımaya güçleri yetmiyor. Hepsini dolduruyorum arabaya evlerine kadar götürüyorum.

Evvelce geç vakitlere kadar çalışabiliyordum en azından saksı sulamalarını karanlıkta da yapabiliyordum ama şimdi ne mümkün. Sivrisinekler tam gaz mesaideler. Saat 18.00 - 22.00 arası hiç ara vermeden çalışıyorlar mübarekler.
Üstelik onlar yetmezmiş gibi bu akşam arılardan da nasibimi aldım. Depodan çıktığımda bileğimin üstünden soktu arı ve hemen hastanenin yolunu tuttuk. Bir saat serum sürdüyse de verdiği halsizlik ve ilaç sersemliğini atmam bu saatlere kadar devam etti Allaha şükür şimdi iyiyim.
Gündüz çektiğim fotoğrafları yükleyip yine istirahate çekileceğim yarına iki kişi gelecek, hem ot yolunacak hem de gül çanakları temizlenecek.

Güllere kara leke ilacı yapmam lâzım, Oğuz bahçedeki otlara ve Amerikan sarmaşıklarına da böcek ilacı atalım sivri sineklere iyi gelebilir diyor.

Salıncak cibinliklerini de monte edeyim ki akşam üzeri balkonda rahatça oturabilelim.

Başınızı ağrıttığımın farkındayım ama biraz detleşeyim istedim. Şimdi güzelliklerle gönlünüzü alayım bari.

Mavişlerim ve Balon çiçeklerim.

Name:  P7120076 (600 x 450).jpg
Views: 689
Size:  50.1 KB

Name:  P7120078 (600 x 450).jpg
Views: 695
Size:  53.9 KB

Name:  P7120079 (600 x 450).jpg
Views: 681
Size:  43.5 KB

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön