View Single Post
Eski 18-03-2012, 21:22   #487
abdullah78
Yeni Üye

abdullah78's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fagu03 Mesajı Göster
Merhabalar,
Bugun pazar ve havada yagmuslu olunca cocuklarla solucan aramaya ciktik. Orman dan 40/50 kadar solucan topladik. Bahcemizdende ilave solucan cikardik. Bunlari siyah bir kovanin icine atmadan once, kovanin dibine kagit parcalari, kuru yaprak ve biraz temiz ince bahce topragi ( adalarin topragi) ilave ettik. En uste mutfak artiklari patates, havuc, sogan kabuklarini koyduk. Ustunude kapadim.
Benim sorum bunlari nasil bir sete yerlestirmem lazim. Forum daki sayfalara tek tek baktim. Onerilerinizi ve deneyimlerinize gore cevaplarinizi bekliyorum Tesekkurler.
BENCE diye irice bi başlık atayım ki bilimsel olmadığı anlaşılsın değerli kardeşim.
Mutfak atıkları konusunu fazla abartmayın. Çürümüş veya çürümeye yön tutmuş türden atıkları daha çok seviyorlar. En şahanesinden bir yaprak marul verseniz ya da ıspanağın sap, yaprak, kök her neresi olsa verseniz eğer tazeyse solucanların hiç umurunda değildir. Onlar çürümeye başlamış türden olanlarla ilgilenirler. Verdikleriniz ne zaman çürümeye başlarsa o zaman onların dikkatini çekiyor. İlginç ama böyle...

Gazete kağıtları onlar için daha çok yaşama alanı. sonbahardan kalma yapraklarla destekleyin BENCE...

Ve gelişmeleri yazalım, paylaşalım.
Selam ve hürmetle...

abdullah78 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön