View Single Post
Eski 09-05-2012, 17:04   #2897
Adalet Yağcı
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rhepsag67 Mesajı Göster
Sevgili Adelet Hanım, sevgili Gilan'ın örneği gibi güzel örnekler az değil gerçekten. Bir iki hafta önce de Ereğli'ye sayın Muazzez İlmiye Çığ geldi. 98 yaşında ve dimdik ayakta. Hala çalışmalarına devam ettiğinden bahsetti...

Daha önce gelen bir e-mailimi hala saklar, arada bir bakarım, hatırlamak için
Sizin de beğeneceğinizi umuyorum.

Gençlik hayatın belli bir çağı ile ilgili değildir. İnsan, kendine olan güveni derecesinde genç, şüphesi derecesinde yaşlıdır.
Cesareti derecesinde genç, korkuları derecesinde yaşlıdır.
Ümitleri derecesinde genç, ümitsizliği derecesinde yaşlıdır.
Hiç kimse fazla yaşamış olmakla ihtiyarlamaz. İnsanları ihtiyarlatan, ideallerinin gömülmesidir.
Seneler cildi buruşturabilir. Fakat heyecanların teslim edilmesi ruhu buruşturur.
İnsanlar yaşadıkça yaşlandıklarını sanırlar, halbuki yaşamadıkça yaşlanırlar.
İnsan ihtiyar olmaya karar verdiği gün ihtiyardır.
Güzelliği görme yeteneğini kaybetmeyen asla yaşlanmaz.
Yaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir. Çıktıkça yorgunluğunuz artar. Nefesiniz daralır ama görüş alanınız genişler.
"Beynimiz yeni tecrübeler keşfettiği sürece insan genç sayılır" William Gladstone
Sunumun sonunu da şöyle bitirmiş: Şimdi bu edebi avunmaları bırak, git vakit çok geç olmadan ne yapacaksan yap be kardeşim.

Selam ve sevgilerimle...
Sevgili rhepsag67;
Güzel mesajınız için teşekkürlerimle başlamak istiyorum.

Her satırına imzamı atacağım çok doğru şeyler söylemiş William Gladstone.

Bazan çok iyi bildiğimiz şeyler vardır ama bildiğimize inanmayız, ancak başka birisi bunları ifade ettiğinde, " çok haklı yahu" deriz, yani birden gerçeği idrak ederiz.

İşte bende de öyle oldu, mesajınızı kağıda geçirip(kendi el yazımla)buzdolabımın kapısına yapıştıracağım

Bazan sızlanmalarım oluyor tabii ama bazı işlere güç yetiremediğimden, bahçede derince bir çukur açmam gerektiğinde yardıma ihtiyaç duyuyorum, buna benzer şeyler işte.

Biraz da 44 yıldır benimle olan desteğimi, hayat arkadaşımı yitirmenin acısıyla öfkeleniyorum sanırım.

Şükürler olsun ki, bitkilerim var, sizler varsınız, hissettiğiniz anda hemen destek veriyorsunuz, sağolun, varolun.
Sevgi ve muhabbetle.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön