agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-03-2014, 14:04   #1021
Ağaç Dostu

cnrtkt's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Merhaba arkadaşlar,
Orfe Teknik' ten 1 - 1,5 ton civarında Agrohum Leonardit almayı düşünüyorum.Şu an görüşme halindeyiz.
25,00 TL + KDV , 25 Kg' lık çuval fiyatı.Tokat' a nakliyesi 200,00 TL civarı tutar tahminime göre.
6 dekar arazi için alınacak.Şimdi yonca ekilecek, Kasımda da çöğür yetiştirmek
için ceviz tohumları ekilecek.Şu an görüşme halindeyiz.

Aşağıdaki videoda güzel bilgiler verilmiş.İzleyin derim.

Tarımda Leonardit Kullanımı

Eklenen Resimler

cebrail- ve YeniBON beğendi.
cnrtkt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2014, 13:47   #1022
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-03-2014
150 m2 lik henüz düzenlemesi yapılmamış bir bahçem var. Çim,, gül, çit bitkileri ağırlıklı olacak. Ev inşaattan yeni çıktığı için toprak üzerine 2-3 römork ilave etmeme rağmen hala çatlak ve kuru görünüyor. Leonardit kullanımı bu toprağı daha kaliteli hale getirir diye okudum. Sizin tavsiyeniz nedir? Yani ne kadar miktar ve ekimden ne kadar zaman önce uygulamalıyım, sene içinde tekrarlamalımıyım? Birde paketli olarak depoda bekletmemin sakıncası varmı? Saygılarımla.

seabird65 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2014, 13:54   #1023
Ağaç Dostu

münevver's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vetman996 Mesajı Göster
Sayın Metulen;

Siz Büyük Çamlıca Fidanlığı ile görüşün ilkönce, sonra bize dönün bence.

Bizim bir kaç şekilde gönderimiz mevcut: Kargo ile gönderimde 100 kg ürün için 50 tl civarı kargo ücreti tutar. Kargo ile tekrar görüşüp biraz daha fiyatta indirim yaptırabiliriz diye düşünüyorum.
Ayrıca ambar ve otobüsle de gönderim yapıyoruz.

Siz ilkönce Fidanlık ile görüşüp sonra bize dönerseniz sizin için daha iyi olur düşüncesindeyim.

Selamlar... Saygılar...
Sn vetman996
Web sayfanız açılmıyor, eğer satışınız halen varsa 25kg olan çuvallarınızdan 2 adet **** kargo uygun olursa 3 adet almak istiyorum.Istanbul Pendik için kargo ücreti ne kadar olur acaba?

münevver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2014, 18:46   #1024
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Özür diliyorum.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver Mesajı Göster
Sn vetman996
Web sayfanız açılmıyor, eğer satışınız halen varsa 25kg olan çuvallarınızdan 2 adet **** kargo uygun olursa 3 adet almak istiyorum.Istanbul Pendik için kargo ücreti ne kadar olur acaba?
Sayın Münevver Hanım Merhaba.

Rahatsızlığım nedeniyle bir süre siteye giremedim. Bugün girdim ve mesajınızı yeni gördüm. Gecikme için özür dilerim.

Sitemizin linkini tekrar vereyim Anasayfa : madrasol.com

Ağırlığı fazla olan ürünlerde Kargo biraz fazla tutabiliyor. Biz ambarla gönderelim. Aslında ambar dediğimiz de anlaşmalı olduğumuz başka bir kargo şirketi. Firma adı ege ulaşım:Ege Ulaşım Taşımacılık

Bizim anlaşmamıza göre İstanbul'a 25 kg.lık torbaya 5 tl kargo ücreti ödüyorsunuz. Kapınıza kadar da teslim ediyorlar. Şimdiye kadar herhangi bir şikayet almadık.

Her şey gönlünüzce olsun. Selamlar... Saygılar...

limon_sever ve YeniBON beğendi.
vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 14:47   #1025
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
sizden bir ricam olacak humik asit ve leonardit kullananların kullandıktan sonra
1-bitkilerinizde ne gibi değişiklikler oldu iyi ya da kötü
2-topraklarınızda ne gibi faydasını ya da zararını gördünüz aceba

scad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 16:31   #1026
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi scad Mesajı Göster
sizden bir ricam olacak humik asit ve leonardit kullananların kullandıktan sonra
1-bitkilerinizde ne gibi değişiklikler oldu iyi ya da kötü
2-topraklarınızda ne gibi faydasını ya da zararını gördünüz aceba
Buradaki bir çok kullanıcı sizi yanıtlayacaktır, ama ben de kendi adıma kısa birşeyler yazmak istedim.
Leonarditi son 2 yıldır kullanıyorum. Öncelikle funguslar domateslerimin belalısı iken leonardit kullanımından sonra başıma gelmedi. Önceden aynı verimi almak için muhakkak NPK kullanırdım, leonardit kullandıktan sonra gübre hiç kullanmadım. Daha az su kullandım.
Saygılarımla.

vetman996 ve YeniBON beğendi.
cicek2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 18:19   #1027
Ağaç Dostu

cnrtkt's Avatar

Leonarditi teslim aldım

Orfe Teknikten 60 çuval (1.5 ton) Agrohum leonardit aldım.
Çuval fiyatı 22,5+KDV fiyata anlaştık. Ankara-Tokat nakliyesi 250,00 TL tuttu.Toplam 1.850,00 TL ödeme yapıldı.
Havalar düzelsin 48 çuvalını yonca ekeceğim 6 dekar araziye dağıtıp sürdüreceğim.
Kalanınıda ağaç dikim çukurları için ayırdım.
İnşallah işe yarar bakalım.
Herkese hayırlı günler.

Eklenen Resimler

Eski 12-03-2014, 18:24   #1028
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Bir torbasını ayırın, biraz potasyum hidroksit edinin, potasyum hidroksit çözeltisinde bu malzeme neredeyse tamamen çözünüyor. Böylece sıvı humik asitinizi de kendiniz yaparsınız.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 18:56   #1029
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cicek2000 Mesajı Göster
Buradaki bir çok kullanıcı sizi yanıtlayacaktır, ama ben de kendi adıma kısa birşeyler yazmak istedim.
Leonarditi son 2 yıldır kullanıyorum. Öncelikle funguslar domateslerimin belalısı iken leonardit kullanımından sonra başıma gelmedi. Önceden aynı verimi almak için muhakkak NPK kullanırdım, leonardit kullandıktan sonra gübre hiç kullanmadım. Daha az su kullandım.
Saygılarımla.
Leonardit den başka herhangi organik ya da inorganik toprağınıza bir uygulama yaptınız?

scad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 22:01   #1030
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-10-2013
sayın meyveli tepe hümik asiti demir eksikliği içinde kullanabilirmiyiz

ocak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 22:34   #1031
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ocak Mesajı Göster
sayın meyveli tepe hümik asiti demir eksikliği içinde kullanabilirmiyiz
Hayır, humik asit demir içermez ama demir şelatlayıcıdır. az miktarda demir II Sülfatı humik asitli suda çözerseniz bitkilerin alabileceği demir formuna sokarsınız. Bunu sulama suyu ile verebilirsiniz.

Turgay78 ve Orhank beğendi.
Eski 12-03-2014, 23:31   #1032
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi scad Mesajı Göster
Leonardit den başka herhangi organik ya da inorganik toprağınıza bir uygulama yaptınız?
Leonardit kullanımına başladıktan sonra başka bir uygulama yapmadım.

cicek2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2014, 08:01   #1033
Ağaç Dostu

cnrtkt's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bir torbasını ayırın, biraz potasyum hidroksit edinin, potasyum hidroksit çözeltisinde bu malzeme neredeyse tamamen çözünüyor. Böylece sıvı humik asitinizi de kendiniz yaparsınız.
Sayın MeyveliTepe önerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.Üç - dört torba ayırmıştım zaten. Sıvı hümik asit yapımını daha detaylı araştırmalıyım.
Teşekkürler.

Eski 26-03-2014, 23:32   #1034
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-03-2014
humik asitler hakkında şunuda söyleyeyim,Türkiye'de üretilen leonarditten çok ümitli olmayın 25 liralık %40 organik maddeli ve humik asit düzeyi düşük ve yine fulvik asit düzeyide,gerisi tamamen kömür,yani çok fazla saflıkta değil Türkiye'de üretilen ürünler,kaliteli bir leonardit için 90-100 liraları gözden çıkarmak gerekli. potasyum hidroksitle yapılan elde edilen üründe son derece düşük değerlere sahip olacaktır ve erimeyen fazla bir tortu kalacaktır, yani boşuna vaktinizi bu ucuz ürünlerle harcamayın humik asit yapmak için filan , direk olarak 1 dönüm yere 8 tanesini serpme olarak dağıtın doz olarak ve karıştırın.

untouchable Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2014, 00:36   #1035
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi untouchable Mesajı Göster
humik asitler hakkında şunuda söyleyeyim,Türkiye'de üretilen leonarditten çok ümitli olmayın 25 liralık %40 organik maddeli ve humik asit düzeyi düşük ve yine fulvik asit düzeyide,gerisi tamamen kömür,yani çok fazla saflıkta değil Türkiye'de üretilen ürünler,kaliteli bir leonardit için 90-100 liraları gözden çıkarmak gerekli. potasyum hidroksitle yapılan elde edilen üründe son derece düşük değerlere sahip olacaktır ve erimeyen fazla bir tortu kalacaktır, yani boşuna vaktinizi bu ucuz ürünlerle harcamayın humik asit yapmak için filan , direk olarak 1 dönüm yere 8 tanesini serpme olarak dağıtın doz olarak ve karıştırın.
Vasat özellikteki bir leonarditi KOH çözeltisinde çözerseniz gerçekten epey taş toprak çökeltisi kalır. Fakat bu mesajda yazılı speklerdeki bir malzeme kullanıldığında hiç fena olmuyor, ki önerim, zaten bu malzeme içindir. Kaldı ki aynen bu malzeme ile denemişliğim de vardır. Pek bir çökelti kalmıyor.

Fiyatına hayret etmedim desem yalan olur. Leonarditin organik tarım giridileri listesinden çıkarılmasının bir etkisi olsa gerek, iyi malzemelerin fiyatları da epey düşmüş.

Muda, yağmur ve mtarslan beğendi.
Eski 27-03-2014, 07:34   #1036
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Alıntı:
Fiyatına hayret etmedim desem yalan olur. Leonarditin organik tarım giridileri listesinden çıkarılmasının bir etkisi olsa gerek, iyi malzemelerin fiyatları da epey düşmüş.
Neden çıkarıldı acaba?

yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2014, 07:42   #1037
Ağaçsever

avtonoz's Avatar

Giriş Tarihi: 28-05-2011
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cnrtkt Mesajı Göster
Orfe Teknikten 60 çuval (1.5 ton) Agrohum leonardit aldım.
Çuval fiyatı 22,5+KDV fiyata anlaştık. Ankara-Tokat nakliyesi 250,00 TL tuttu.Toplam 1.850,00 TL ödeme yapıldı.
Havalar düzelsin 48 çuvalını yonca ekeceğim 6 dekar araziye dağıtıp sürdüreceğim.
Kalanınıda ağaç dikim çukurları için ayırdım.
İnşallah işe yarar bakalım.
Herkese hayırlı günler.
Ağaç fidanlarını dikerken yanmış hayvan gübresi ile karıştırarak agrohum kullanmıştım. Aynı partiden bazı ağaçlar yan parsele agrohumsuz dikildi. Aradan geçen 3 sene sonra boy ve çapta gözle görülür fark var. Menmun kalacağınızı düşünüyorum.

cnrtkt ve mtarslan beğendi.
avtonoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2014, 09:29   #1038
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Neden çıkarıldı acaba?
Siyasi sebeplerle olduğu söyleniyor. Şu anda dahi geçerli dökümanlara bakarsanız organik girdiler arasında görünüyor. Sertifika kuruluşlarına sorarsanız kullanımını engelliyorlar, sertifika kuruluşlarına yazı göndererek fiili durum yaratmışlar. Garip bir durum yani.

atabora beğendi.
Eski 27-03-2014, 09:43   #1039
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-01-2014
Ortancaların renkleri için asitin gerekli olduğunu biliyorum, renk sağlamak için kök toprağına leonardit karıştırmak uygun olurmu?
Denemek istiyorum fakat denenmiş olgular veya bilgilerde olursa hayır demem, sevinirim.

hatice p. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2014, 10:11   #1040
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Vasat özellikteki bir leonarditi KOH çözeltisinde çözerseniz gerçekten epey taş toprak çökeltisi kalır. Fakat bu mesajda yazılı speklerdeki bir malzeme kullanıldığında hiç fena olmuyor, ki önerim, zaten bu malzeme içindir. Kaldı ki aynen bu malzeme ile denemişliğim de vardır. Pek bir çökelti kalmıyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cnrtkt Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,
Orfe Teknik' ten 1 - 1,5 ton civarında Agrohum Leonardit almayı düşünüyorum.Şu an görüşme halindeyiz.
25,00 TL + KDV , 25 Kg' lık çuval fiyatı.Tokat' a nakliyesi 200,00 TL civarı tutar tahminime göre.
6 dekar arazi için alınacak.Şimdi yonca ekilecek, Kasımda da çöğür yetiştirmek
için ceviz tohumları ekilecek.Şu an görüşme halindeyiz.

Aşağıdaki videoda güzel bilgiler verilmiş.İzleyin derim.

Tarımda Leonardit Kullanımı
vay anasını bu ürünün specleri doğruysa çok iyi görünüyor bu fiyata

Eski 27-03-2014, 13:33   #1041
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi untouchable Mesajı Göster
Ben öğretmen değilim ziraat mühendisiyim,pakette dediğim bildiğin ambalajda 25lik 1lik filan.

''az miktarda demir II Sülfatı humik asitli suda çözerseniz bitkilerin alabileceği demir formuna sokarsınız'' yazmışsınız okuduğumda bir yanlışlık yok herhalde

demir sülfatı hümik asitte çözmek demiri hiçbir forma sokmaz yine +2 değerlikli demirdir. humik ve fulvik asitler demiri çok iyi şelatlar,şelat dediğimiz kaplama yapar demir molekülü üstünde negatif yükle yükler
demiri humik asit ve amino asitle birlikte kullanmak performansını arttırır.
Öğretmenim değilsiniz, bilmediğim bir kısa pantalon arkadaşım filan olabilir misiniz? Nereden senli benli olduk onu çıkarmaya çalışıyorum. Forumda çok yeni olmanız nedeniyledir diye düşüneceğim.

Evet, humik asitlerin demir tuzlarıyla bitkilerin alabileceği, hatta bitki içindeki taşınımını da sağlayacak şekilde kompleks oluşturduğuna dair kaynaklar var.

Hoş, siz de;
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi untouchable
humik asit toprakta bulunan bağlı demiri bu bağlarından kurtararak alınabilir forma sokar
demişsiniz. Yanlış anlamadıysam çok da farklı bir şey söylemiyorsunuz. Toprakta (şayet varsa), bağlı ya da değil demirin humik asit tarafından alınabilir forma sokulmasının adı ne olsa gerek?

Son zamanlarda fulvik asit ile ilgili tam da bu konuda biraz araştırma, biraz da deneme yapmaktayken konu benim açımdan sıcak sayılır. Bitkilerin inorganik kombinasyonlara tepkilerini olabildiğince izole bir şekilde göreyim merakı sebebiyle yaptığım topraksız denemesinde bir tankta edta ile şelatladığım demir kullanırken diğer tankta fulvik asit ile komplex hale getirdiğim demir kullanıyorum. Henüz demir alımı ile ilgili bir sıkıntı görmedim.

Sentetik şelatlayıcılar icad olunmadan önce bitkiler demirsiz yaşamıyorduysa bazı organik şelatlayıcıların da var olduğunu düşünmemiz gerekir halde. Söz gelimi organik asitler, amino asitler, humik (özellikle de fulvik) asitler gibi. Yani metal kompleksleri sadece sentetik şelatlayıcılarla oluşmuyor.

Mechanisms of plant growth stimulation by humic substances: The role of organo-iron complexes

PREPARATION OF HUMATE IRON AND OTHER HUMATE METALS

Humic Substances in Biological Agriculture

Tomato acquisition of iron from iron chelates in a calcareous sandy substrate

Uptake of Fe from soluble Fe-humate complexes by cucumber and barley plants

Article 4-2 Hydro Humates by Dr. Lynette Morgan

THE SCIENCE BEHIND CHELATES By Erik Biksa

THE EFFECTS OF HUMATES ON REMEDIATION OF HYDROCARBON AND SALT CONTAMINATED SOILS

Eski 27-03-2014, 15:01   #1042
Yeni Üye

Haklı haksız gereksiz tartışmalara girdiğiniz msj sayınızdanda anlaşılıyor,öğretmenim bilmem ne saçma şeyler yazmışsınız bunu nerden çıkardınız kendi kendinize onuda anlamış değilim,yanlış olduğunuz bişeyi düzelttim sadece bu kadar niye büyüttünüz .Paylaştığınız linkler için teşekkürler ancak benim ne demek istediğimi anlamamışsınız hala.
Demir toprakta alınamaz forma geçer, demişsiniz ki ''az miktarda demir II Sülfatı humik asitli suda çözerseniz bitkilerin alabileceği demir formuna sokarsınız'' oysa humik asitin işlevini yerine getirmesi için demirin öncelikle anınamaz formda olması gereklidir, ambalajda satılan demirler zaten alınabilir formdadır,humik asitle tankta karıştırılınca alınabilir forma geçer diye bir şey söz konusu değildir, doğrusu toprakta alınamaz formda bulunan kalsiyumla aliminyumla bileşik haline gelmiş demiri bağlarından kurtarıp çözeltiye geçmesini sağlar...
Ben sentetik şelatlayıcıları savunmuyorum ancak bu tarzda demirlerin sülfat formundaki demirlerden daha kaliteli oldukları kesin ayrıca eddha şelatı humik asitlerin bulunmadığı yerde çok işe yararlar.Aslında humik asitlerin bir şelatlayıcı ajan gibi çalıştıklarını düşünmüyorum yaptıkları iş toprağın KDK'sını arttırmak toprakta bağlı iyonların yapmış oldukları bileşikleri birbirinden ayırıp toprak çözeltisine geçmesini sağlayarak çalışırlar.Yapılan denemeler göstermiştirki demiri amino asitler bitki içinde de taşıyabiliyorlar,bu yüzden 3 üründe farkı amaçlara yönelik şeyler...aslında çoğu şeyi tam olarak bilmiyoruz varsayıyoruz,3 ürününde şelatlama ajanı olması gibi bir durum söz konusu değil,şelat denilen olay demir veya başka bir iyonunu farklı bir yükle tamamen etrafını sararak bitki kökleri ile bitki içine girmesi olayıdır, içeri girdikten sonra şelat iyondan ayrılır,bundan sonraki süreçlerde de sıkıntılar bulunuyor işte burada amino asitler devreye girmektedir,demir iyonunu yapraklara kadar taşıyıp etkinliğini arttırıyor,yurt dışında br kaç üniversitede yapılan çalışmalar bunu göstermektedir.Daha farklı bilinmeyen proseslerde olabilir illa bunlardan başka birşey yapmazlar diyede birşey yok
Sequestrene mesela bu ürün son derece kaliteli bir demirdir...
Unutmadan demirin çalışma ph'ınada dikkat edilirse daha iyi sonuç alırsınız, ph 6 ve altında en yüksek performansta çalışırlar,ayrıca demirin antagonisti olan iyon yoğunluğu alımını düşürür örneğin mangan demir alımını düşürür.
Ayrıca Fe-humat bileşiklerinden bahsediliyor bunların şelatlarla birlikte nasıl çalıştıkları hakkında bir bilgim yok
iyi günler

Eski 02-04-2014, 10:10   #1043
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Alıntı:
Bizim anlaşmamıza göre İstanbul'a 25 kg.lık torbaya 5 tl kargo ücreti ödüyorsunuz. Kapınıza kadar da teslim ediyorlar. Şimdiye kadar herhangi bir şikayet almadık.
Sayın vetman996, kargo ücreti izmir için de aynımı

Termiye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2014, 10:41   #1044
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Termiye Mesajı Göster
Sayın vetman996, kargo ücreti izmir için de aynımı
Sayın Termiye merhaba.

Anlaşmalı olduğumuz firmanın İzmir için de belirlediği fiyat 25 kg torba 5 tl. Evinize kadar teslim ediyorlar. Selamlar... Saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2014, 10:59   #1045
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Alıntı:
Sayın Termiye merhaba.

Anlaşmalı olduğumuz firmanın İzmir için de belirlediği fiyat 25 kg torba 5 tl. Evinize kadar teslim ediyorlar. Selamlar... Saygılar...
Sayın vetman996, hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. web sitenizi inceleyip listemi iletirim. Selam ve saygılar.

vetman996 beğendi.
Termiye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2014, 20:41   #1046
Ağaç Dostu

alimallah's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2008
Name:  organiksa.jpg
Views: 4261
Size:  50.4 KB
Bu leonarditi kullanmayı planlıyorum
25 kg.lık torbalarda ve 20 TL.
1 dekara 1 ton vereceğim.
Sizce iyi bir şey yapacak mıyım?
selamlar,

YeniBON ve Likos beğendi.
alimallah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2014, 21:41   #1047
Ağaç Dostu

tiryaki's Avatar

Giriş Tarihi: 23-04-2008
Araziniz ne kadar bilmiyorum ama ben sadece fidan çukurlarına kullandım büyükçe bir alan olduğu için. 2-3 dönüm için olabilir belki.

alimallah ve ermana beğendi.
tiryaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2014, 15:55   #1048
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2014
Merhaba arkadaşlar leonardit Hammadeli gübreler kesinlikle kullanılmalıdır .Toprağı düzenler bozulmuş tahrip olmuş toprağı tekrar kazandır.İhtiva ettiği hümik fulvik asit oranı ne kadar yüksek olursa o kadarda güzel sonuçlar alınır..

Hüseyin güzel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2014, 16:07   #1049
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alimallah Mesajı Göster
Eklenti 488345
Bu leonarditi kullanmayı planlıyorum
25 kg.lık torbalarda ve 20 TL.
1 dekara 1 ton vereceğim.
Sizce iyi bir şey yapacak mıyım?
selamlar,
Merhaba arkadaşım benim kişisel görüşüm Kullanacağınız hümik asit oranı olarak güzel paylaştığınız fotoğraf biraz bulanık çıkmış ph durumu 2-4 gibi okudum 2-4 gibi ise toprağınızın ph sını göz önünde bulundurmalısınız ph nız yüksek ise uygulamanızda sakınca görmüyorum

Hüseyin güzel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 16:26   #1050
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2014
Merhaba,

Bu siteyi geç buldum baya da bir şey öğrendim, öncelikle katkısı olan herkese teşekkürler.

Benim sorunum artık bahçenin toprağının iyice verimsiz hale gelmesi. Ancak daha önce fideleri diktiğim için nasıl bir yol izleyebilirim. Şu an toprağa humik asit versem bir sorun olur mu ya da bir faydası olur mu? Şu an fideler doğru dürüst köklenmiyor ve de büyümüyor bile.

kerkenez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024