agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   aleydi / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/35715.htm)

YeniGine 28-05-2015 23:18

"Eşim dün ( biz gülleri niye ekmiştik )dedi . ( Niye ) dedim . (Çiçeklerle uğraşmayalım , bahçenin keyfini çıkaralım diye ) dedi."

Ama sevgili aleydi bizler keyfini çıkartmaktan öte, ekip, dikmeyi, uğraşmayı seviyoruz zaten. Ben de elime alırım çay ya da kahve fincanı yakarım sigarayı şöyle saksılarımın ortasına oturayım keyif yapayım derim. Ama valla o çay bitene kadar kaç kere kalkar otururum, yok o saksıyı şuraya çekeyim, yok tomurcuk mu oluşuyor, yok şu çiçek kurumuş koparayım, yok ot çıkmış koparayım, toprak mı kurumuş mu, gerekirse hemen gider bidon su alır sularım vs. vs. Bizler uğraşmayı daha çok seviyoruz açıkçası. :)

aleydi 29-05-2015 06:49

Sevgili betül en güzel güller sizde ,ufaklıklar :) . Balkon da gül yetiştiren arkadaşlarım var . İstediğiniz gibi budayabilirsiniz ,hem zahmetsiz . Tabi bitler ve hastalıklar dışında . Öyle çok yağmur yağdı ki . Bitler çok mutlu oldular bu durumdan . Tam onları üremelerine yarayacak ortam . Eğer elle temizlenmiycek durumdasalarsa arap sabunu işe yarıyor . Bende elle temizliyorum bazen .

Vincalara bir bakayım . Gerçi kaya bahçesinde ve bahçede pek yer kalmadı :) .Henüz minik oldukları için bahçede hiç çiçek yokmuş gibi duruyor . Yaşarlarsa çiçek bahçesi olacak inşallah . -30 lara dayandığını bilmiyordum . Bunu öğrenmem çok iyi oldu . Aklımda olsun teşekkür ederim sevgiler .

aleydi 29-05-2015 07:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1383109)
"Eşim dün ( biz gülleri niye ekmiştik )dedi . ( Niye ) dedim . (Çiçeklerle uğraşmayalım , bahçenin keyfini çıkaralım diye ) dedi."

Ama sevgili aleydi bizler keyfini çıkartmaktan öte, ekip, dikmeyi, uğraşmayı seviyoruz zaten. Ben de elime alırım çay ya da kahve fincanı yakarım sigarayı şöyle saksılarımın ortasına oturayım keyif yapayım derim. Ama valla o çay bitene kadar kaç kere kalkar otururum, yok o saksıyı şuraya çekeyim, yok tomurcuk mu oluşuyor, yok şu çiçek kurumuş koparayım, yok ot çıkmış koparayım, toprak mı kurumuş mu, gerekirse hemen gider bidon su alır sularım vs. vs. Bizler uğraşmayı daha çok seviyoruz açıkçası. :)

Eşim biraz da tembellik yapmayı seviyor :) . Oda haklı yoğun çalışıyor . Üstüne sürekli bahçe işi . ( Hiç oturup keyif yapamıyoruz ) diye hayıflanıyor :) Bende seviyorum uğraşmayı , vaktimde çok :). Her sabah bahçeye çıkıp kolaçan etmesek olmuyor zaten . Bu arada otları temizleyim . Hangisi büyümüş , hangisi tomurcuk açmış :D.

18 yıl içtim ,günde iki paket sevgili YeniGinem ,bir günde bıraktım . 5 Yıl olmuş . Doğum yaptığımda yoğun bakım odasında bile içtim . O derece tiryakiydim . Benden sonra ablam ve babam bıraktı . Babam 60 yıla yakın sigara içmiş . Demem o ki kahve keyfine eşlik edebilirim sadece :) . Bazen çok ta canım istiyor , geçiştiriyorum :).Bir tane içsem , yine eskisi gibi olurum .Sevgiler

aleydi 29-05-2015 08:56

5 Eklenti(ler)
Birazda sebze bahçem . Komşumun tohumdan yetiştirip verdiği pembe domatesler . Benim tohum takastan yetiştirdiklerim . Ispanak ve pırasının lezzetine doyum olmuyor . Hem yetiştirmesi kolay hem yemesi zevkli . Soğanların etrafı kendiliğinden nane oldu . Dereotları da kendiliğinden çıkmış . Benim ektiklerim daha minikler . Her yıl bahçemi çok düzenli ekeceğim diyorum . Yine acele edip arapsaçına çeviriyorum :) .

Eklenti 555809

Eklenti 555810

Eklenti 555811

Eklenti 555812

Eklenti 555813

aleydi 29-05-2015 09:00

2 Eklenti(ler)
Lütfen bir arkadaşımız bana bunların yabani ot değil çiçek olduğunu söylesin . Hatta küpeli desin , beni sevinçten havalara uçursun :) . Tohumları öylece serpmiştim . Lütfen çiçek olsun .

Eklenti 555814

Eklenti 555815

TCM 29-05-2015 09:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1383145)
...18 yıl içtim ,günde iki paket sevgili YeniGinem ,bir günde bıraktım...Doğum yaptığımda yoğun bakım odasında bile içtim . O derece tiryakiydim ...

@aleydi, isim, yazılar, resimler ile kafamda oluşan 'aleydi' imajını yıktınız şimdi...:(

Günde iki paket sigara ne demek! 2x20= 40 adet. 10 ar dakika sürse bir sigara içimi 40x10= 400 dakika= 6,6 saat eder. 8 saat uykuda geçse, uyanık geçirdiğiniz günün % 41 inde ciğerlerinize sigara dumanı gönderiyordunuz demek. Ben de sigara içerim (içmek sayılırsa) günde bir - iki tane, ortam-muhabbet uyarsa beş-altı tane. Bir ara bıraktım 3,5 yıl içmedim, sonra bir arkadaşın yüzünden tatile birlikte gitmiştik, yak bir tane birşey olmaz ile tekrar başladım. O yüzden sakın tek bile olsa içmeye başlamayın.

aleydi 29-05-2015 10:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1383160)
@aleydi, isim, yazılar, resimler ile kafamda oluşan 'aleydi' imajını yıktınız şimdi...:(

Günde iki paket sigara ne demek! 2x20= 40 adet. 10 ar dakika sürse bir sigara içimi 40x10= 400 dakika= 6,6 saat eder. 8 saat uykuda geçse, uyanık geçirdiğiniz günün % 41 inde ciğerlerinize sigara dumanı gönderiyordunuz demek. Ben de sigara içerim (içmek sayılırsa) günde bir - iki tane, ortam-muhabbet uyarsa beş-altı tane. Bir ara bıraktım 3,5 yıl içmedim, sonra bir arkadaşın yüzünden tatile birlikte gitmiştik, yak bir tane birşey olmaz ile tekrar başladım. O yüzden sakın tek bile olsa içmeye başlamayın.

:( Öyle demeyin ama bıraktım . Hiç kolay bir şey değil bu .Doktor bey siz tamamen yanlış anladınız :) . Eşimde bıraktı .Altı ay içmedi . Tatile gittik bir tane içti ,tekrar eski haline döndü . Marifet o bir taneyi içmemekte . İçersem yine eski durumuma dönerim . Hiç niyetim yok , o günlere dönmeye .Merdiven çıkarken nefesssiz kalıyordum .Her yerde hayatınız kısıtlanıyor . Siz gündüzden bahsediyorsunuz . Gece uyanıp uykudan ,sigara içip yatıyordum :( .

Sizin gibi günde 1_2 tane içsem bırakmazdım . O keyifli bir şey :) . Ben şuan bir tane içsem , yine günde iki pakete çıkarım herhalde . O yüzden sağlığım için uzak duruyorum :). Kendime hedef koydum . 60 yaşından önce kesinlikle sigara yok . 6O dan sonra belki başlarım :) . Teşekkür ederim ilginize .

TCM 29-05-2015 10:15

Bırakmak kolay değil tabi, iradenizi tebrik etmek lazım o ayrı konu.

Demekki neymiş; sigarayı bırakanlar tatile gitmemeliymiş... :)

Bir de eskiden uzun samsunlar vardı hatırlarsınız (hala var galiba) bir tanesini içmek en az 15 dakika sürerdi ve günde iki-üç paket içeni de olurdu. Sağ elin ilk parmağı sarı, bıyıkların burun deliklerinin altına gelen kısmı sarı ilginç görüntüleri olurdu samsun tiryakilerinin. Çiftçileri severdi genelde, eline işini alır sigarayı dudağının arasına kıstırır, nefes çekmese de sigara orada durur, aksesuar-alışkanlık olarak yanar gider, genelde de kendiliğinden sönerdi. Neyse zararlı şeyden daha fazla bahsetmeden dışarıda sebze-meyve ve çiçeklerimize gün yüzü göstermeyen yağmurun yağışını seyretmeye devam edelim :D

aleydi 29-05-2015 22:28

5 Eklenti(ler)
Bir kaç güzellik :).

Eklenti 556024

Eklenti 556025

Eklenti 556026

Eklenti 556027

Eklenti 556028

aleydi 31-05-2015 00:15

4 Eklenti(ler)
Bu yıl sadece elma, erik ve nektarinde 5_6 tane meyve var . Hava durumundan galiba çoğu çiek bile açamadı ağaçların .Allahtan üzüm ve çilek çok :) . Komşunun hanımeli , bizim gibi ortak, yarısı benim bahçemde :) . Ön bahçedeki de büyüyor kokusu müthiş . Ahududu çiçekte .

Eklenti 556258

Eklenti 556259

Eklenti 556260

Eklenti 556261

aleydi 31-05-2015 00:21

2 Eklenti(ler)
Hanımellerini geçen yıl sonbaharda öylesine koparıp toprakla buluşturmuştum . Pekçoğu çim makinasının azizliğine uğradı altında kalıp ezildiler . Bunların dışında 3_4 tane yeşeren var . En yakın fırsatta , yenilerini ekmek istiyorum . Daha çok hanımeli , daha çok paylaşım :)

Eklenti 556262

Eklenti 556263

neşecan 31-05-2015 21:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1383158)
Lütfen bir arkadaşımız bana bunların yabani ot değil çiçek olduğunu söylesin . Hatta küpeli desin , beni sevinçten havalara uçursun :) . Tohumları öylece serpmiştim . Lütfen çiçek olsun .

Eklenti 555814

Eklenti 555815

SN Aleydi çiçekleriniz yer açelyasına benziyor.

aleydi 31-05-2015 23:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi neşecan (Mesaj 1383894)
SN Aleydi çiçekleriniz yer açelyasına benziyor.

Sevgili neşecan yüzlerce tohum ekince ne ektim ne ekmedim , birbirine karıştı açıkcası :) .Çok mutlu oldum :) . Küpeli olsa daha çok sevinirdim . Yine de yabani ot olmadığına çok sevindim :) teşekkür ederim . Sevgiler .

YeniGine 01-06-2015 00:29

Ben de yer açelyası ise daha çok sevinirim. :) Tohumdan bir güzel çimlendiler, büyüdüler şaşırttım bir tane bile kalmadı. :( Anlaşılan şaşırtmayı sevmiyor yer açelyası.
Yer açelyası ise tohumunu alır bana gönderirsin sevgili aleydi, nasip kısmet ise tabi...
İnşallaah diyeyim.

aleydi 01-06-2015 06:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1383955)
Ben de yer açelyası ise daha çok sevinirim. :) Tohumdan bir güzel çimlendiler, büyüdüler şaşırttım bir tane bile kalmadı. :( Anlaşılan şaşırtmayı sevmiyor yer açelyası.
Yer açelyası ise tohumunu alır bana gönderirsin sevgili aleydi, nasip kısmet ise tabi...
İnşallaah diyeyim.

İnşallah sevgili YeniGinem yer açelyasıdır .Yabani ot olmasında :) .Baktım yer açelyasının çiçekleri de güzel . Sonradan hatırladım tohumunu aldığımı .Bu büyüklüktemi şaşırttınız ? . Baya büyüdü fideler . Çok dip dibeler şaşırtmayım mı ? Ön bahçeye almak isterdim .

Hep söylüyorum bunu da . Sevgili Adalet hanımda haseki küpesi şaşırtmayı sevmiyor demişlerdi . Biraz zorlandılar fakat hayata tutundular .Bir kaç tanesini şaşırtıp deneyim en iyisi . İnşallah tohum tutarda seve seve gönderirim :).

Bir de gelincik tohumu sözüm vardı . Geçen yıl yağmurlardan sonra topladığım zinia ve gazanya tohumları hiç çimlenmedi . Şu anda da her gün yağmur yağıyor . Umarım tohumları etkilemez . Sevgiler

aleydi 01-06-2015 06:55

4 Eklenti(ler)
İşte benim sanat eserlerim :). Pazar günü bahçeyi toparladım ve bunları boyadım :) .Eski yağ tenekelerinde sardunyaların daha iyi geliştiğini okumuştum .Boyayıp modern bir görüntü oluşturuyum dedim :) .Yeni gelecek çiçeklerim için ,saksı almamada gerek kalmadı :).

Eklenti 556446

Eklenti 556447

Eklenti 556448

Eklenti 556449

aleydi 01-06-2015 06:57

1 Eklenti(ler)
Kaldırımımda kendiliğinden çıkan bu çiçek papatya mıdır ? . Çok güzel bir görüntüsü var :).

Eklenti 556450

münevver48 01-06-2015 07:59

sevgili aleydi, bende sana sorduğun fidelerin yer açelyası olduğunu fırsat bulup yazamadım. arkadaşlar cevapladığına göre demek ki yanılmamışım dedim.hepimiz aynı düşündüğümüze göre, inşallah fidecikler de bizi yanıltmaz ve rengarenk çiçekler açar size. geçen yıl beyazı açtı. bahçemde çok narin görüntülü, yine tohumlarını ekmiştim ama çıkmadılar. bende şaşırmamıştım. olduğu yerde açtılar. bence şaşırtmayı deneyin derim. aralarındaki sık ve küçük fideleri seçebilirsiniz. biraz fidelerin büyümüş. onun için arasının küçüğünü seçmeni öneririm. hatta bir kürek yardımıyla toprağı ile birlikte kökünü kaldırıp şaşırtırsan hiç sorun olmaz. havalar yağmurda yağıyor demişsiniz. bu havada tutma şansı daha yüksek olur. birde şaşırma dedin de, ben haseki küpelilerinin bir kısmını şaşırtım bir kısmı yerinde kaldı hiç sorun yaşamadım. sevgili asmalıtepe arkadaşımla da fidan paylaşımında bulundum.onun da sorun yaşadığını sanmıyorum. açan çiçekleri paylaştı.doğru zamanda şaşırma yaparsan sorun olacağını sanmıyorum.

son karedeki papatya kendi çıkan güzelin, çiçekleri papatyaya benzese de yaprakları kasımpatının yapraklarına benziyor. aslında daha önce kasımpatı yetiştirmiş isen yapraklarını elinle sertçe ellersen kokusundan anlarsın. papatya da kasımpatı da olsa bahçene saf bir güzellik katmış. sevgilerimle.

aleydi 01-06-2015 10:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1383982)
sevgili aleydi, bende sana sorduğun fidelerin yer açelyası olduğunu fırsat bulup yazamadım. arkadaşlar cevapladığına göre demek ki yanılmamışım dedim.hepimiz aynı düşündüğümüze göre, inşallah fidecikler de bizi yanıltmaz ve rengarenk çiçekler açar size. geçen yıl beyazı açtı. bahçemde çok narin görüntülü, yine tohumlarını ekmiştim ama çıkmadılar. bende şaşırmamıştım. olduğu yerde açtılar. bence şaşırtmayı deneyin derim. aralarındaki sık ve küçük fideleri seçebilirsiniz. biraz fidelerin büyümüş. onun için arasının küçüğünü seçmeni öneririm. hatta bir kürek yardımıyla toprağı ile birlikte kökünü kaldırıp şaşırtırsan hiç sorun olmaz. havalar yağmurda yağıyor demişsiniz. bu havada tutma şansı daha yüksek olur. birde şaşırma dedin de, ben haseki küpelilerinin bir kısmını şaşırtım bir kısmı yerinde kaldı hiç sorun yaşamadım. sevgili asmalıtepe arkadaşımla da fidan paylaşımında bulundum.onun da sorun yaşadığını sanmıyorum. açan çiçekleri paylaştı.doğru zamanda şaşırma yaparsan sorun olacağını sanmıyorum.

son karedeki papatya kendi çıkan güzelin, çiçekleri papatyaya benzese de yaprakları kasımpatının yapraklarına benziyor. aslında daha önce kasımpatı yetiştirmiş isen yapraklarını elinle sertçe ellersen kokusundan anlarsın. papatya da kasımpatı da olsa bahçene saf bir güzellik katmış. sevgilerimle.

Teşekkür ederim arkadaşım , bende mutlu oldum . Yabani ot değil en azından . Yer açelyası tohumunu aldığımı sonra hatırladım .Sanki topluca bir yere bırakmışım gibi çok bitişik çıkmışlar . Oysa serperim tohumları :) . Yurt dışından aldığım tohumlar beni hüsrana uğrattı . O kadar çeşitten , çok azı çimlendi . Yerli malı yurdum malı:) . Bu tohumlar , bir marketten aldığım tohumlar . Zaten poşeti açtığımda fark etmiştim .Hem çok fazla tohum vardı . Hem daha iri ve kaliteliydi . Umarım tohumda yapar :)
Kasımpatı 2_3 tane var bahçemde . Yeni tanıştık o çiçekle . Daha önce de aldıklarım olmuştu . Kurudu bunlar diye atmıştım :) . Bu form sayesinde öğrendim bakımlarını sevgili Münevver . Tekrar bakıyım bahçeye çıkınca . Olabilir yaprak yapısı kasımpatınada benziyor . Papatya da kasımpatı da olsa pek narin , pek güzel :) .Teşekkür ederim sevgiler

münevver48 01-06-2015 12:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1383753)
Hanımellerini geçen yıl sonbaharda öylesine koparıp toprakla buluşturmuştum . Pekçoğu çim makinasının azizliğine uğradı altında kalıp ezildiler . Bunların dışında 3_4 tane yeşeren var . En yakın fırsatta , yenilerini ekmek istiyorum . Daha çok hanımeli , daha çok paylaşım :)

Eklenti 556262

Eklenti 556263

:) :)sevgili aleydi, hanımeli çok hoş kokan bir sarmaşık bende bahçeme ilk olarak bu sarmaşıktan iki tane diktim. yerin müsait ise istediğin kadar dikebilirsin. fakat şunu da unutma kökü çok arsız. yakın çevresinde başka bir bitkinin yaşamasına müsaade etmiyor. kapımdaki kırmızı sarmaşık gülün yerinde hanımeli vardı. ve o adacıkta hiç bir çiçek olmadı kökü her yere dağılınca bende kökledim. şimdi bahçe duvarının dışımda kökü dikili ve garajımıza dışarıdan sardırdık. oda mutlu tabi bende başka çiçeklerim olduğu için. ayrıca saksı tasarımında çok hoş olmuş. boyaları fırçayı bende severim. seneye araba tekerleklerini boyamayı düşünüyorum. ellerine sağlık. sevgiler.:):)

aleydi 01-06-2015 13:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1384057)

:) :)sevgili aleydi, hanımeli çok hoş kokan bir sarmaşık bende bahçeme ilk olarak bu sarmaşıktan iki tane diktim. yerin müsait ise istediğin kadar dikebilirsin. fakat şunu da unutma kökü çok arsız. yakın çevresinde başka bir bitkinin yaşamasına müsaade etmiyor. kapımdaki kırmızı sarmaşık gülün yerinde hanımeli vardı. ve o adacıkta hiç bir çiçek olmadı kökü her yere dağılınca bende kökledim. şimdi bahçe duvarının dışımda kökü dikili ve garajımıza dışarıdan sardırdık. oda mutlu tabi bende başka çiçeklerim olduğu için. ayrıca saksı tasarımında çok hoş olmuş. boyaları fırçayı bende severim. seneye araba tekerleklerini boyamayı düşünüyorum. ellerine sağlık. sevgiler.:):)

Sabah bahçeye çıktığımda mis gibi bir koku vardı sevgili Münevver.Baktım hanımelinin kokusu .Yasemin melisa soğuklara dayanır mı bizim buralarda bilmiyorum . Kokulu sarmaşık türünde hanımelini biliriz ,biz o yüzden . Yan sokakta bahçelerde hep hanımeli var . Özellikle o sokakta yürüyüş yapıyorum . Bütün sokak misler gibi kokuyor :) .Bahçede yer var şimdilik , kökler için sorun olmaz umarım .

Yan komşum güzel sanatlarda profesör . Dün bizdelerdi . Ne yazık ki onlar gittiktan sonra boyadım saksıları . Aslında onun fikrini almak istiyordum . Sohbet koyuydu ona sıra gelmedi :) . Resim yapmayı sevmem , boyamayı seviyorum . Fena olmadılar .Bence de boyanmış hali daha güzel .

Sayın Kasap94 bahçesinde saksı gibi kesilmiş hali vardı . Eşim onun taşla kesileceğini söyledi . Bakalım taş alırsak (vakit bulunca ) . Çok güzel olmuş . Bu tür atıkları değerlendirmek lazım çevre için . Sağolsun belediyemiz , plastik , kağıt vb atıkları ayrı topluyor . Geri dönüşümle değerlendiriyor .Daldan dala nerelere atladım :) .Sevgiler .

aleydi 02-06-2015 07:21

1 Eklenti(ler)
Menekşenin yanında kendiliğinden büyüyen zinnia çiçek açtı .Mülteci bahçede çok daha mutlu :)

Eklenti 556653

aleydi 02-06-2015 07:24

2 Eklenti(ler)
Bahçe ön sağ taraf :) . Bu fotoğrafı çekerken sol taraf dağınık bir haldeydi . Yağmurun bereketi . Her yer yemyeşil oldu . Hayat buldu .

Eklenti 556654

Eklenti 556655

Yagmur143 02-06-2015 14:39

Bahçe genel görünümü çok güzel ve düzenli sevgili aleydi. Kaya bahçende çok hoş olmuş, bitkiler büyüdükçe daha da güzelleşecektir. Ellerine, emeğine sağlık... Bende pembe gülün ve hanımelinin kokusunu çok severim. Buralarda da en çok yetiştirilen sarmaşık hanımelidir. Hem soğuğa dayanıklı hem de mis kokulu...
Bol çiçekli günler dileğiyle, sevgiler...

aleydi 02-06-2015 15:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yagmur143 (Mesaj 1384392)
Bahçe genel görünümü çok güzel ve düzenli sevgili aleydi. Kaya bahçende çok hoş olmuş, bitkiler büyüdükçe daha da güzelleşecektir. Ellerine, emeğine sağlık... Bende pembe gülün ve hanımelinin kokusunu çok severim. Buralarda da en çok yetiştirilen sarmaşık hanımelidir. Hem soğuğa dayanıklı hem de mis kokulu...
Bol çiçekli günler dileğiyle, sevgiler...

Ne iyi ettin de yazdın sevgili Yağmur. Bugün aklımdan geçtin. Epeydir sana yazmadığımı düşündüm. Kalp kalbe karşıymış demek ki:). Hoyalarına baktım konuştum onlarla. Bugün yeni arkadaşlar katıldı aralarına. Seni andık hep birlikte sevgiyle:).

Hanımeli sabahları harika kokuyor. Pembe gülde öyle. Dediğin gibi iklimden seçeneklerde azalıyor. Biz de elimizdekilerle yetiniyoruz. Keşke yasemin ,melisa, selluka yetiştirebilsek bahçede. Sn hdoğan'ın tohumdan yetiştirdiğim sellukalar büyüyüyor. Onlara ancak evde bakabileceğim. Evde de hepsi için yer olmuyor ne yazık ki.İğde ağacı ekmiştim kaldırıma. Onun da şuan çiçekli halleri kokusu inanılmaz güzel.

(Arkadaşım Çan'da) demiştim ya sevgili yağmur. Bu yaz ona uğramayı düşünüyorum bir şey çıkmazsa. Umarım yüz yüzede tanışma şansımız olur. Yakışıklı prensi öpüyorum, sevgiler.

Yagmur143 02-06-2015 16:56

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1384399)
Ne iyi ettin de yazdın sevgili Yağmur. Bugün aklımdan geçtin. Epeydir sana yazmadığımı düşündüm. Kalp kalbe karşıymış demek ki:). Hoyalarına baktım konuştum onlarla. Bugün yeni arkadaşlar katıldı aralarına. Seni andık hep birlikte sevgiyle:).

Hanımeli sabahları harika kokuyor. Pembe gülde öyle. Dediğin gibi iklimden seçeneklerde azalıyor. Biz de elimizdekilerle yetiniyoruz. Keşke yasemin ,melisa, selluka yetiştirebilsek bahçede. Sn hdoğan'ın tohumdan yetiştirdiğim sellukalar büyüyüyor. Onlara ancak evde bakabileceğim. Evde de hepsi için yer olmuyor ne yazık ki.İğde ağacı ekmiştim kaldırıma. Onun da şuan çiçekli halleri kokusu inanılmaz güzel.

(Arkadaşım Çan'da) demiştim ya sevgili yağmur. Bu yaz ona uğramayı düşünüyorum bir şey çıkmazsa. Umarım yüz yüzede tanışma şansımız olur. Yakışıklı prensi öpüyorum, sevgiler.

Malesef iklimden dolayı her çiçeği yetiştiremiyoruz. Birkaç yıl önce begonvile merak saldım. Ama ne yaptımsa sevdiremedim olduğu yeri, yok oldu gitti. Kapalı balkonda da seçenek az oluyor. Bir kaç bitkimi kaybettim yine açık ortam istedikleri için...
Aslında arkadaşınla aynı isimde birini hatırladım. Fabrikada kimya mühendisiydi. Acaba o olabilir mi diye düşünüyorum... İnşallah tanışma fırsatı buluruz, sevgiler...

aleydi 02-06-2015 22:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Yagmur143 (Mesaj 1384421)
Malesef iklimden dolayı her çiçeği yetiştiremiyoruz. Birkaç yıl önce begonvile merak saldım. Ama ne yaptımsa sevdiremedim olduğu yeri, yok oldu gitti. Kapalı balkonda da seçenek az oluyor. Bir kaç bitkimi kaybettim yine açık ortam istedikleri için...
Aslında arkadaşınla aynı isimde birini hatırladım. Fabrikada kimya mühendisiydi. Acaba o olabilir mi diye düşünüyorum... İnşallah tanışma fırsatı buluruz, sevgiler...

Bengovile bende bayılıyorum , fırça çalısı , selluka vb dediğin gibi iklim elvermiyor. Arkadaşım çalışmıyor sevgili Yağmur. Umarım tanışırız çok isterim sevgiler

münevver48 03-06-2015 18:15

sevgili aleydi, bahçen çok güzel görünüyor. kaya bahçesi desen çok şık olmuş bahçene ayrı bir şıklık ve hava vermiş, iyi ki yapmışsın bizde bu güzelliklerden nemalanıyoruz. sevgiler.

Laleci_03 03-06-2015 19:53

Sevgili Aleydi ablacım, bahçen gerçekten çok bakımlı, güzel ve sade bir bahçe maşallah, tam benlikmiş yani :D Ellerine, emeklerine sağlık. :rolleyes:
Kaya bahçen de bahçene çok yakışmış tekrar ellerine sağlık, daha nice güzellikler yapacağına eminim ablam, kolay gelsin ;)

aleydi 03-06-2015 20:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1384661)
sevgili aleydi, bahçen çok güzel görünüyor. kaya bahçesi desen çok şık olmuş bahçene ayrı bir şıklık ve hava vermiş, iyi ki yapmışsın bizde bu güzelliklerden nemalanıyoruz. sevgiler.

Teşekkür ederim arkadaşım , bahçem güzelleşti. Bu forumdaki arkadaşlarımın ve senin desteğinle, artık biraz daha bilinçli yaklaşıyorum bitkilerime:). yağmurlar her yeri yemyeşil görüntüye bürüdü. Biraz da çiçekler için güneşe ihtiyacımız var. Güller açtı, sardunyalar yeni yeni tomurcuklanıyor. Bende çiçeklerin hepsinin açtığı anı sabırsızlıkla bekliyorum. Sevgiler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024