agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/)
-   -   aleydi / Bahçe (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-bahceleri/35715.htm)

aleydi 21-06-2015 22:55

3 Eklenti(ler)
Beyaz küpeli şahane sevgili tilki mete .Yapraktan yetiştirdiğim menekşeler açtı. Biraz başkalaşıyorlar. Süpriz oluyor farklı çiçekler açıyorlar:).

Eklenti 560823

Eklenti 560824

Eklenti 560825

samur 22-06-2015 00:46

Guller, kupeli ve ozellikle menekseler şahane arkadasim, masaallah.

münevver48 22-06-2015 08:12

sevgili aleydi,menekşeler harika. maşallah diyeyim :Dnazar değmesin. yerini sevince her mevsim çiçeklenir.yani baharı hep evinizde yaşarsınız.son fotoğraf da olan rengini de fırfırlı görüntüsünü de çok beğendim ellerine sağlık:):)sevgiler..

aleydi 22-06-2015 10:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi samur (Mesaj 1389610)
Guller, kupeli ve ozellikle menekseler şahane arkadasim, masaallah.

Teşekkür ederim sevgili Samur. Menekşelerin bir yapraktan bu duruma gelmeleri beni çok sevindirdi arkadaşım:).Sevgiler

aleydi 22-06-2015 10:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1389634)
sevgili aleydi,menekşeler harika. maşallah diyeyim :Dnazar değmesin. yerini sevince her mevsim çiçeklenir.yani baharı hep evinizde yaşarsınız.son fotoğraf da olan rengini de fırfırlı görüntüsünü de çok beğendim ellerine sağlık:):)sevgiler..

Teşekkür ederim sevgili Münevver48. Fırfırlı olanın annesi biraz daha açık pembe, fırfırı az:). Yapraktan çoğaltınca görüntüleri değişiyor. O süpriz bambaşka bir zevk arkadaşım. Sevgiler.

celalim01 23-06-2015 16:54

Ne renk çıkacağını bilmeden ,çok güzel bir renk verirse hele harika olur. Bana hangi renk olduğunu bilmediğim 8 adet yaprak gelmişti. 2 tanesi yavruları kocaman oldu. 2 tanesi yeni yavruladı. Diğerleri ise yavrulama aşamasındalar. Çok minik yavru oluşumlarını görmeye başladım.

Bakalım sayın aleydi benim yavrularda sizin menekşeler gibi rengarenk olsun isterim.

aleydi 23-06-2015 23:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1390027)
Ne renk çıkacağını bilmeden ,çok güzel bir renk verirse hele harika olur. Bana hangi renk olduğunu bilmediğim 8 adet yaprak gelmişti. 2 tanesi yavruları kocaman oldu. 2 tanesi yeni yavruladı. Diğerleri ise yavrulama aşamasındalar. Çok minik yavru oluşumlarını görmeye başladım.

Bakalım sayın aleydi benim yavrularda sizin menekşeler gibi rengarenk olsun isterim.

Menekşelerin güzel yanlarından biri de o. Süpriz yapmaları:).İnşallah sizinkilerde rengarenk açarlar öğretmenim,olmazsa benimkilerden gönderirim size, göremiyoruz o ayrı konu çiçeklerinizi:). Yine biraz sitem edeyim:D.

aleydi 24-06-2015 00:03

5 Eklenti(ler)
Kırmızı

Eklenti 561371

Eklenti 561372

Eklenti 561373

Eklenti 561374

Eklenti 561375

aleydi 24-06-2015 00:07

5 Eklenti(ler)
Ortaya karışık

Eklenti 561376

Eklenti 561377

Eklenti 561378

Ablacığımdan gelen suklentlerim boy attılar

Eklenti 561379

Eklenti 561380

aleydi 24-06-2015 00:10

1 Eklenti(ler)
Eskişehir sokakları hep gülhatmiler. Beyazınıda gördüm arabadan inip çekemedim. Her tonu mevcut bir günümü onlara ayıracam fotoğraflamak için.

Eklenti 561381

aleydi 24-06-2015 00:14

2 Eklenti(ler)
Sn Telato nerelerdesiniz:). Bütün soğanlıları artık açmıycaklar diye söküp, daha az sulanan bir yere almıştım. Bu frezya galiba, eski yerinde kalıp açmış kendiliğinden. Demekki ümit kesmemek gerekiyormuş.Aslında çok seviyorum soğanlı çiçekleri. Bunların dilini de öğrenicem umarım:).

Eklenti 561382

Eklenti 561383

aleydi 24-06-2015 00:43

1 Eklenti(ler)
Eklenti 561384

telato 24-06-2015 00:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1390163)
Sn Telato nerelerdesiniz:). Bütün soğanlıları artık açmıycaklar diye söküp, daha az sulanan bir yere almıştım. Bu frezya galiba, eski yerinde kalıp açmış kendiliğinden. Demekki ümit kesmemek gerekiyormuş.Aslında çok seviyorum soğanlı çiçekleri. Bunların dilini de öğrenicem umarım:).

Eklenti 561382

Eklenti 561383

Öğrenin, öğrenin:D Rengide güzelmiş:D Şimdi siz onu koklamayıda untmuşsunuzdur üstelik...
Yarına artık:D

aleydi 24-06-2015 01:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi telato (Mesaj 1390171)
Öğrenin, öğrenin:D Rengide güzelmiş:D Şimdi siz onu koklamayıda untmuşsunuzdur üstelik...
Yarına artık:D

Diz çöküp kokladım hemde:).Söktüklerime yanıyorum ben şimdi:(. Zaten üzgünüm:(

telato 24-06-2015 01:34

Olmadı şimdi böyle; ben mesajımda gülüyorum siz üzülüyorunuz:(
Ben size sarısından gönderirim..

aleydi 24-06-2015 02:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi telato (Mesaj 1390183)
Olmadı şimdi böyle; ben mesajımda gülüyorum siz üzülüyorunuz:(
Ben size sarısından gönderirim..

Teşekkür ederim çok naziksiniz:).Soğanlar duruyorda, yerleri değişince açamadılar. Zaten sizden gelenlerin 3 tanesi hayatta sadece:). Bu kadar yağmurdan sonra yakında onlarda çürür:(.Artık gelecek yıl, bu yıl zamanları geçti.Ben çiçekli hallerini göremediğime üzüldüm.Hem sarısı güzel değil:p

telato 24-06-2015 02:18

Tamam öyle olsun:D:D

celalim01 26-06-2015 11:07

Sayın aleydi. Bugün itibariyle resmen tatile girdik. Şimdi kısmet bakalım kolları sıvamaya başlayacağız. Yapmam gereken bir kaç iş var. Cumartesi davetteyiz. Pazar sınav .Pazartesi annemi doktora götüreceğim. Umarım önümüzdeki hafta içerisinde çiçeklerimi paylaşma çalışmasına başlarım diye düşünüyorum.

aleydi 27-06-2015 15:14

1 Eklenti(ler)
Tohumdan yetiştirdiğim,ballıcalar, bir kısmı beya açtılar, onlar minik daha. Kokuları çok güzel. Saksıdan bahçeye alsam diyorum.Yayılıp, daha çok büyürler mi? Kışa dayanıklar mı acaba?

Eklenti 562218

wynmert2 27-06-2015 15:16

bahçenixz gerçekten çok güzel sayın aleydi

aleydi 27-06-2015 15:19

5 Eklenti(ler)
Küpelilerle sonunda kaynaştık:D. Bir kaç fire verdikten sonra. Bu çiçek hem çok narin , hem çiçekleri çok güzel.

Bunu yeni aldım, hemen açtı.

Eklenti 562219

Eklenti 562220
Beyazın saksısı kirliymiş farketmedim.
Eklenti 562221

Eklenti 562222
Bakalım bu ne renk açacak
Eklenti 562223

aleydi 27-06-2015 15:20

1 Eklenti(ler)
çıngıl çıngıl maşallah. Çiçeklerin hepsi birden açarsa değmeyin keyfime:).

Eklenti 562224

TCM 27-06-2015 15:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aleydi (Mesaj 1391233)
Tohumdan yetiştirdiğim,ballıcalar, bir kısmı beya açtılar, onlar minik daha. Kokuları çok güzel. Saksıdan bahçeye alsam diyorum.Yayılıp, daha çok büyürler mi? Kışa dayanıklar mı acaba?

Bence toprağa aktarın, bu sene çok fazla olmasa da seneye yayacağı tohumlarla genişleyecektir. Ben geçen sene 'soğuğa dayanıksız' bilgisine dayanarak korumaya almamıştım ancak pek çoğu kaldığı yerden yaylanın buzuna karına rağmen devam etmesini bildi. Bu sene nasip olursa havalar iyice soğuduğunda üzerini naylonla örtmeyi düşünüyorum.

Bu arada dahliaları ne zaman ve nasıl budayacağız gelişme yok mu daha ;)

aleydi 27-06-2015 16:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi wynmert2 (Mesaj 1391234)
bahçenixz gerçekten çok güzel sayın aleydi

Teşekkür ederim sevgili wynmert2, daha güzelleri senin olsun. Ağaçlar net foruma girdikten sonra, buradaki arkadaşların önerileri ve bahçelerinden örnek aldığım noktalar çok oldu. Senin, bu genç yaşında bitkilere gönül vermen beni çok mutlu etti. Sevgiler.

resimsel 27-06-2015 17:20

Ellerinize sağlık çok güzel çiçekler içimiz açıldı:)

aleydi 27-06-2015 17:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1391244)
Bence toprağa aktarın, bu sene çok fazla olmasa da seneye yayacağı tohumlarla genişleyecektir. Ben geçen sene 'soğuğa dayanıksız' bilgisine dayanarak korumaya almamıştım ancak pek çoğu kaldığı yerden yaylanın buzuna karına rağmen devam etmesini bildi. Bu sene nasip olursa havalar iyice soğuduğunda üzerini naylonla örtmeyi düşünüyorum.

Bu arada dahliaları ne zaman ve nasıl budayacağız gelişme yok mu daha ;)

Sn TCM yine çimi kaldırmak gerek desenize. Sonra kışın o bölgeler, çiçeksiz kalacak. Çimi kaldırmakta baya zor oluyor. Tekrar gübre, toprak hazırlamak. Bu güzelliği saksıya hapsetmekte yazık. Soğuğa dayanıklı olmasına sevindim:).Ne yapalım gülü seven dikenine katlanır misali, yeni bir yer hazırlıyacağız:).

:))) .Pardon ben geç kaldım galiba. Gerçi bu yıldızlar için geçerli bir durum (Çok dallı olması için budama ise ilk sürgünler 15cm’yi geçmeden (5-10 cm arasındayken) yapılmalı. Tepelerinden kesilmelidir.Çok kalın ve güçlü sürgünler vermişse 20cm olduklarında tepeden kesmek lazım).Diye yazmış bir üretici.

Dahlia için (Soğanlarınızı filizlenmeye başladıktan sonra 3-4 yaprak oluncaya kadar bekleyin ve 3-4 yaprak olunca ve yükseklikte belirli bir seviyeye geldiğinde tepesini budama makası yardımıyla kesiniz.Bitkinin gücünü yan kısma vermiş olur ve çiçek çaplarının daha geniş olmasını sağlarsınız) .

Tepeden budandığında yan sürgünler verdiğini yazıyor pek çok kaynakta. İlk yapraklar çıktığında yapmamız gerekiyormuş. Biraz geç kaldık. Çiçek açmadığı sürece sorun olmaz galiba diye düşünüyorum:). Gerçi benim bir kaç tanesi hala minik, onlarda denerim:).Yine de bilen birine danışın isterseniz.

aleydi 27-06-2015 17:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 (Mesaj 1390863)
Sayın aleydi. Bugün itibariyle resmen tatile girdik. Şimdi kısmet bakalım kolları sıvamaya başlayacağız. Yapmam gereken bir kaç iş var. Cumartesi davetteyiz. Pazar sınav .Pazartesi annemi doktora götüreceğim. Umarım önümüzdeki hafta içerisinde çiçeklerimi paylaşma çalışmasına başlarım diye düşünüyorum.

Yaşasın sayın öğretmenim çok sevindim:). O güzel çiçeklerinizi merakla bekliyoruz. Karanfiller, sardunyalar, daha neler neler:). Annenize geçmiş olsun. Alla şifa versin.Görüşmek üzere saygılar.

aleydi 27-06-2015 18:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi resimsel (Mesaj 1391256)
Ellerinize sağlık çok güzel çiçekler içimiz açıldı:)

Sizin o güzel ve düzenli bahçenizi fırsat buldukça geziyorum. Hem iklim olarak bana yardımcı oluyor , yetiştirdiğim türlerde.Hem de Rax tan dolayı. Benimde oğlum Last bir rottweilerde,ne yazık ki kaybettik. O yüzden zaman zaman Raxı görmek için giriyorum. İnsanlar korkabiliyor. O iri cüsse karşısında. Onlar çok uysal ve insan canlısılar.

Bu yıl , tohumdan ve fide olarak bahçeye baya çiçek ektim. Yağmurlar, her yanı yemyeşil yaptı. Çiçekler güneş olmadığı için biraz geç açıyorlar, yine de açanlar çok mutlu. Suyun bereketi galiba :). Kurallık olmasında, böylesi daha iyi.Teşekkür ederim beğenileriniz için.

münevver48 27-06-2015 18:08

sevgili aleydi küpelilerini güle güle büyüt.benim ortanca tutkum gibi sizin de küpeli tutkunuz var oldu bu günler de sanırım.ama çok narin ve zarif çiçekler,bahçenize de çok yakışmışlar. inşallah çiçekleriyle sizi daha da mutlu etmeye devam ederler.sevgiler....

aleydi 27-06-2015 18:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 (Mesaj 1391265)
sevgili aleydi küpelilerini güle güle büyüt.benim ortanca tutkum gibi sizin de küpeli tutkunuz var oldu bu günler de sanırım.ama çok narin ve zarif çiçekler,bahçenize de çok yakışmışlar. inşallah çiçekleriyle sizi daha da mutlu etmeye devam ederler.sevgiler....

Küpeli küçükken evimizde hep vardı arkadaşım. Galiba bu tutku, o zamandan kalma. Böyle katmerliler yoktu. Ben bilmiyorum belki de. Yalınkat olan evimizde her daim mevcuttu. Çiçekleri rengarenk ve çok güzeller. Sera da bile tükenmiş , hepsinden önce satıcı öyle dedi. Demek ki seveni de çok:). Soğuga da dayanıklıymış.

Ortancalarıda çok seviyorum. Bu yıl onlar için yerimde müsait değil. Hem çok çiçek var zorlanıyorum artık. Gelecek yıl bende denerim yeniden. Yavaş yavaş soğuğa alıştırıp, bir içeri bir dışaarı:). Çevremde hiç görmediğimden pek umudum da yok. Hayal bile ediyorum sizin bahçede o güzellikleri.Rengarenk çiçeklerin arkasında, rengarenk ortancalar. Harika olacak.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024