agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Üyelerin Balkon ve Terasları (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/)
-   -   acemifüsun / balkon (http://www.agaclar.net/forum/uyelerin-balkon-ve-teraslari/20976.htm)

Tika 12-05-2012 20:32

Cicekleriniz harikalar,bakmaya doyum olmuyor.Kalp kalbe karsi ciceginiz dikkatimi cekti.Yapi marketlerde gorunce ben de edinecegim.Devam fotograflarini da bekliyoruz.

aheste 12-05-2012 20:43

Hepsi coşmuş sevgili Füsun hanım maşallah ellerinize sağlık;)

Sudenur 12-05-2012 23:00

1 Eklenti(ler)
Sevgili Füsun hanım, balkonunuzu gezintiye çıktığım ilk anda manzaranız aldı aklımı. :eek: Tanıtım sayfanız çok şirin, deniz yıldızı ve tekneli saksılarınız en az içindekiler kadar göz alıcı görünüyorlar. Duvar raflarınız da harika. Siz maşallahınızı takmışsınız gerçi ama ben de ekleyim istedim. http://www.agaclar.net/forum/attachm...1&d=1336854649

Budanan kasımpatları ilerleyen sayfalarda çiçekleriyle çıkınca karşıma, iç geçirmeden edemedim. Katmerlisini ilk defa görüyorum çok güzeller maşallah. 19. sayfanızda ki Rozet çiçeklerinizinizin taşları da çok güzel, Karşıyaka'da ki seralarda kilosunu 2 liradan satıyorlardı buna benzer taşların. İlla alalım diye tutturdum ama ikna edemedim eşimi. :mad: Tatile giderken bir kaç tshirt ve short alacağım yalnızca yanıma, deniz kabuğu ve irili ufaklı taşlarla dolduracağım bagajımızı. ;)

Devam edecek...

Yaylacı 12-05-2012 23:01

Sayın acemifüsun nerden bulursunuz böyle güzel çiçekleri, hele Ceropegia (Kalp kalbe karşı) çiçeği çok nefis birşey, bulduğum anda satın alacağım, çok harika görünüyor. Ayrıca sardunyalar ve diğerleri de güzel. Ellerinize emeğinize sağlık, saygılar efendim

Sudenur 12-05-2012 23:49

Bu akşam Koçtaş'tan iki begonya, bir sardunya ve bir orkide çiçeği almışlar eşim ve kızım bana anneler günü hediyesi olarak. :eek: Saklayamadılar tabi, gelir gelmez elime tutuşturduklarında öyle bir sevindirik oldum ki havalara uçtum adeta. Daha güzel bir hediye olamazdı. :eek: :D

Gelin gör ki çiçeklere olan merakım yeni yeni filizlendiğinden türlerinin ne olduğu hakkında hiç bir fikrim yok, hangi aralıklarla su vermem gerektiğini dahi bilmiyorum. Konuyla ilgili geniş bir araştırma yapmak için girmiştim ki siteye, balkonunuza misafir olunca ne amaçla gezindiğimi unutup seyre daldım. 15. sayfanızda ki yer açelyaları ne harika bir çiçeklermiş, kokusu da var mı bu güzellerin? :eek: Bodur sardunyalarınız da harika!

12. sayfa da en altta ortancalar gödüm. Çok istiyordum bu çiçeğe sahip olmayı alıp bahçeme ektim, sevdiler galiba yerlerini, sağlıklı görünüyorlar ama kışın korumaya almamı söyledi serada ki görevli. Malçlama yaparsam bir şeycik olmazmış. Kurutmam inşallah.

Sudenur 13-05-2012 00:29

Yine ben..

Bodur Sundavillie, harika görünüyor. Aaa Sardunyalara kar yağmış. Bende ki tür de bu türse eğer dışarı çıkartabilirim o vakit. :D

Yine altıncı sayfa ve beyaz alyssum. Namı diğer ballıca çiçeğinden fide olarak alıp ben de diktim bahçeme, severler inşallah yerlerini. Şeker tabaklarından da almıştım ama tohumdu, çimendirmeyi beceremedim. Bir daha deneyeceğim ama yılmak yok. Bu güzellikleri gören yenilmeye doymaz. :p

Yukarılara çıktıkça kışı kazasız belasız atlatan Sardunyaları görüp sevindim, minyatür ceylanlar da pek bir alımlı, mor tomurcuklu olanlar da açılsın da gözlerimiz şenlensin..

"Bu arada evinizin altında restaurant veya cafeterya var galiba? Kırmızı örtülü masalar görüyorum. Müşterileri çok şanslılar Füsun hanım, oralara dek gidiyordur çiçeklerinizin kokusu? ;)"

Ve yine altıncı sayfa da Kalanchoe'leri görüp not aldım. Araştıralım bakalım ne sever, ne istermiş, ölmeden sahip olmam gereken bir güzellik daha. Not listem iyice kabardı.. ;)

Sudenur 13-05-2012 00:55

Bingo!

4. Sayfa işte benim begonyam. :eek: Non stop'muş ismi. :D Sarı ve turuncu tomurcukları var. Oyy açınca böyle mi olacak güzellerim? :D :D

Menekşelerinizi toplu çekim yapmışsınız, sayfasında ziyaret etmek şart oldu. ;)

3.Sayfa da gördüğüm minyatür ceylanlar küçük bir çelikten koca bir saksıya dönüştüklerine göre ne sihir var ne keramet, dokunduğunuz dalı bereketlenirme becerisi vermiş size Yaradan. ;)

Geriden başlayıp 2.sayfaya kadar tek tek ziyaret ettim, durdum, inceledim, notlar aldım ve şimdi son sayfanızdayım. Güllerle yapıyorum kapanışı. Ne diyebilirim ki, hepsi mükemmel, sağlıklı ve harika. Çiçekleriniz sizi çok sevmiş. Sağlıkla çıkarın inşallah tadını. Sevgilerimle.. ;)

acemifüsun 13-05-2012 20:25

Sevgili Yaylacı, Tika, aheste, sudenurnur güzel görüşleriniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim:) Sevgi ve saygılarımla..
Ceropegia (Kalp kalbe çiçeğini) bulamazsanız, bana lütfen haber verin:)
Sardunyaların kışın dışarıda Ankara donlarına dayanabileceklerini sanmıyorum. İzmirde sardunyaların üstüne kar yağdı ama iki saat sonra kardan iz bile kalmadı:)

Yaylacı 13-05-2012 20:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 965501)
Sevgili Yaylacı, Tika, aheste, sudenurnur güzel görüşleriniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim:) Sevgi ve saygılarımla..
Ceropegia (Kalp kalbe çiçeğini) bulamazsanız, bana lütfen haber verin:)
Sardunyaların kışın dışarıda Ankara donlarına dayanabileceklerini sanmıyorum. İzmirde sardunyaların üstüne kar yağdı ama iki saat sonra kardan iz bile kalmadı:)

Teşekkür ederim sayın acemifüsun Ceropegia bitkisinden bulamazsam size mutlaka yazacağım. Teşekkürler...

gilan 14-05-2012 06:38

Bu nedir böyle? Bir sardunya daha ne kadar açabilir? :)
http://www.agaclar.net/forum/attachm...2-mart-519.jpg

Bu sakızın da beyaz-krem rengine bayıldım. :)
http://www.agaclar.net/forum/attachm...2-mart-521.jpg

Sevgili acemifüsun, balkonun çiçek patlaması yaşıyor. :) Ellerine sağlık. ;)

acemifüsun 14-05-2012 12:16

Sevgili gilan sardunyalar biraz daha büyük saksılara geçince hem gelişimleri, hem de çiçeklenmeleri daha güzel oldu:) Yaklaşık 10 günde bir besin veriyorum. Beğendiğin bodur sardunya canım, ne yazık ki; rengini de tam fotoğraflarda yansıtamıyorum, kendisi limon sarısı:) Teşekkür ederim, sevgiler:)

berçin 14-05-2012 17:54

Sardunyaların çiçekten yaprakları görünmüyor maşallah,ne kadar coşkulu görünüyorlar.Sevginize,emeğinize sağlık,yukarıda belirttiğiniz uygulamayı deneyeceğim.Çok sevmeme rağmen sardunyalar da hiç başarılı olamadım.

Beyaz köpük hastalığı ile ilgili mesajınızı okudum,sanırım geç kaldım çünkü diğer bitkilerime de bulaşmış durumda.Sevgiler.

Adalet Yağcı 14-05-2012 21:18

Sevgili acemifüsun;
Bu güzel başlığı iki sene nasıl görmemişim, inanın çok mahcup oldum.
İlk sayfadan itibaren sonuna kadar baktım, bitkilerin çeşitliliğine, canlılığına, düzenine ve tertibine hayran oldum.

İzmir'in sıcağında clematisleri bile coşturmayı başarmışsınız, küpeleri yaşatmışsınız, gerçeten şaşırdım, tebrik ediyorum.

Sizdeki allissiumları gördüğümde bu sene bolca çimlendirdiğime çok sevindim, inşallah sizinkiler kadar keyifli ve gösterişli olurlar.

Bitki çeşitiniz o kadar çok ki, hangi birini söylesem, kısaca hepsi de bir birinden güzel, sağlık ve huzurla keyfini sürmenizi diliyorum.
Sevgiler.

acemifüsun 15-05-2012 10:06

Sevgili Adalet hanım hoş gelmişsiniz:) Sizin gibi ustalardan beğeniler almak, inanın beni çok mutlu ediyor:) Bahçe olmayınca küçük balkonlarda sizlerin yol göstermesiye güzel işler yapmaya çalışıyoruz:) İyi dilekleriniz , güzel görüşleriniz için çok teşekkür ederim:) Sevgiler, saygılar.

sakdag 15-05-2012 10:15

''Mor Clematisli Balkon'' bu yıl da harika görünüyor Füsun Hanım... ;)

acemifüsun 15-05-2012 10:22

Teşekkür ederim sevgili sakdağ:) Mor clematis geçen yıl olduğu gibi açarsa bu türü(W.Nike) herkese ısrarla tavsiye edeceğim:)

acemifüsun 19-05-2012 19:26

2 Eklenti(ler)
Bir kaç gün devam eden lodos firtınası 2 Clematisimi perişan etti:( W. nike'ın tüm çiçekleri, tomurcukları gitti, Jackmanii'in yaprakları:(

selis 19-05-2012 19:30

Füsun Hanım çok üzüldüm..
Kökü sizde umarım yakın zamanda toparlayacaktır.. Geçmiş olsun..

acemifüsun 19-05-2012 19:34

1 Eklenti(ler)
Yavru Clematislerden Harmony ilk minik çiçeğini verdi:) Yavru olduğu için fazla çiçek beklemiyorum. Harmony ile ilgili bilgilerde çiçek büyüklüğü 12-14 cm. ve katlı olduğu belirtiliyor. Seneye inşallah görün benim kızımı:)

acemifüsun 19-05-2012 19:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 969008)
Füsun Hanım çok üzüldüm..
Kökü sizde umarım yakın zamanda toparlayacaktır.. Geçmiş olsun..

Sağolun sevgili selis, umarım çabuk toparlanırlar.

acemifüsun 19-05-2012 19:41

1 Eklenti(ler)
Hoya Bella hediye çelikten köklendi, şimdi sürgünler vermeye başladı:) Serin sevdiği için balkonda durdu, sera uygulamadım, arada toprağına su fısfısladım, artık saksıya alınma zamanı geldi:)

acemifüsun 19-05-2012 19:44

2 Eklenti(ler)
Hoya Carnosa tomurcuklandı, şimdilik 4 adet tomurcuk demeti var:) İlk defa bir Hoyamın çiçeğini görüp, koklayacağım:)

almira 19-05-2012 19:46

Geçmiş olsun Füsuncuğum. İnşallah biran önce toparlanır.

Adalet Yağcı 19-05-2012 19:51

Sevgili Füsun, geçmiş olsun, son fırtına İstanbul gibi İzmir'i de perişan etti demek.

Yapacak bir şey yok, yola devam, kökler sağlam olsun yeter ki.
Clematislerin(W. nike)bazı dalları ve yaprakları kırılmış gibi, onları üzerinden alın, çabuk toparlanırlar merak etmeyin.

Bu arada, sevgili hoyanızı açtırmayı başarmışsınız, bu tomurcukları görebilmek için yıllarca bekleyenler var :)

acemifüsun 19-05-2012 19:58

1 Eklenti(ler)
Sansevieria( paşa kılıcı) da 2 dal tomurcuklandı:)

acemifüsun 19-05-2012 20:04

1 Eklenti(ler)
Sevgili Adalet hanımcığım Clematis tangutica tohumlarının bir kısmını ekmiştim, tam 1 ayda bu ikisi çimlendi:) Biri gerçek yaprağını verdi, çok sevindim:)

acemifüsun 19-05-2012 20:07

1 Eklenti(ler)
Quisqualis sıcaklarla birlikte yeni yapraklar vermeye başladı. Onda da gözle görülür gelişme var:)

acemifüsun 19-05-2012 20:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi almira (Mesaj 969030)
Geçmiş olsun Füsuncuğum. İnşallah biran önce toparlanır.

Sağol canım:) Köklerde sorun yok, inşallah çabuk toparlanırlar:) Çiçeklenmeleri ne olacak bilemiyorum?

acemifüsun 19-05-2012 20:16

1 Eklenti(ler)
Pek net çıkmamış, fakat bu benim Para Ağacım(Pachira aquatica:) Veterinerde gördüm, çelik rica ettim, (büyük turşu kavanozum) serada köklendi:) O da saksıya geçecek:) Seneye görün siz benim ağacımı:)

jineop 19-05-2012 20:18

Çok geçmiş olsun canım. Clematislerin daha çok dallı gelir şimdi. Hiç üzülme.
Clematis sayfasında dregelinin son fotolarındaki yaptığı bitki çubuklarını bizlerde modifiye edip kullanalım. İyi tespit çok önemli. Bambu kamışları ve telle yapılmışlar ve çok işe yarar görünüyorlar. Sardunyaların çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.

acemifüsun 19-05-2012 20:22

1 Eklenti(ler)
Bu fideleri Zengarden'den aldım. Mavi yıldız lithodora diffusa fidesi blue star çiçekli yerörtücü. Mavi çiçekli bitkilere pek çoğumuz gibi ben de tutkunum:) Güneşe ve sıcağa dayanıklıymış.

acemifüsun 19-05-2012 20:28

2 Eklenti(ler)
Bu minikler tohumdan:) 7 tohumdan 4 adet çimlendi. Heliotropium fideleri, yarı gölge seviyor, tek yıllık, mor, kokulu çiçeklerini umarım koklayabilirim:)

acemifüsun 19-05-2012 20:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi jineop (Mesaj 969058)
Çok geçmiş olsun canım. Clematislerin daha çok dallı gelir şimdi. Hiç üzülme.
Clematis sayfasında dregelinin son fotolarındaki yaptığı bitki çubuklarını bizlerde modifiye edip kullanalım. İyi tespit çok önemli. Bambu kamışları ve telle yapılmışlar ve çok işe yarar görünüyorlar. Sardunyaların çok güzel olmuş. Ellerine sağlık.

Teşekkür ederim jineopcuğum:) Drhegelinin uygulamasına dikkat etmemişim, hemen bakıyorum:)

ykolko 19-05-2012 23:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 969022)
Hoya Bella hediye çelikten köklendi, şimdi sürgünler vermeye başladı:) Serin sevdiği için balkonda durdu, sera uygulamadım, arada toprağına su fısfısladım, artık saksıya alınma zamanı geldi:)

Sayın acemifüsun haddim olmayarak karışıyorum kusura bakmayın, fotoğrafta'mı öyle görünüyor bilmiyorum ama H.Bella farklı bir tür olabilir isterseniz bir inceleyin.

acemifüsun 20-05-2012 09:09

Sevgili ykolko uyarınız için çok teşekkür ederim:) Köklendirdiğim çeliğim sanıyorum Aeschynanthus radicans(ruj çiçeği). Marketlerde maalesef mum çiçeği olarak, yanlış etiketliyorlar. Arkadaşımı da uyarayım:)

agozce 27-05-2012 22:28

2 Eklenti(ler)
Fusün hanım merhaba, bakın kimler geldi....Küçücük boyuna bakmadan açtı. Kışın yaprak döküyor mu? Benimkisi içerde döktü. Önce kurudu sandım, ama sulamaya devam ettim. ..

Hoya Kerii yi çekmemişim. Sürgün yok ama gayet iyi durumda...

Mavişler umarım açarlar..Tekrar teşekürler...
Eklenti 301436

Eklenti 301437

günebakan 28-05-2012 16:00

Geçmiş olsun Füsun hanım'cığım bu havalar bizleri oldukça zorluyor neyse ki clematisler güçlü bitkiler eminim düzelecek ve daha çok çiçek verecektir. Diğer bitkileriniz de oldukça hoş görürünüyor:)

Adalet Yağcı 28-05-2012 16:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun (Mesaj 969041)
Sevgili Adalet hanımcığım Clematis tangutica tohumlarının bir kısmını ekmiştim, tam 1 ayda bu ikisi çimlendi:) Biri gerçek yaprağını verdi, çok sevindim:)

Yakın çekim olmadığı için minişleri tanıyamadım ama siz eminseniz tebrikler.

Geçen yıl onca tohum dağıtıldı ama kimseden tık yok, sanırım kimse çimlendiremedi.

Fideciklere hiç dokunmayın şimdilik, zaten birbirinden uzakta çimlenmişler, sonbaharda toprağı ile birlikte ayrı saksılara alabilirsiniz.
İyice geliştikten sonra esas yerlerine almanızı tavsiye ederim.

Lithodoranın çiçeklerini görürüz inşallah, ben de almıştım, sanki hiç gelişmiyor gibi geliyor bana.

acemifüsun 28-05-2012 21:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi agozce (Mesaj 974379)
Fusün hanım merhaba, bakın kimler geldi....Küçücük boyuna bakmadan açtı. Kışın yaprak döküyor mu? Benimkisi içerde döktü. Önce kurudu sandım, ama sulamaya devam ettim. ..

Hoya Kerii yi çekmemişim. Sürgün yok ama gayet iyi durumda...

Mavişler umarım açarlar..Tekrar teşekürler...
Eklenti 301436

Eklenti 301437

Sevgili agozce hoş geldiniz:) Çok sevimdim:) Sizin ellerinizde açmaması mümkün değil zaten:) Kışın Clerodendrum Thomsoniae yaprak döküyor. Mavişler de çok sağlıklılar maşallah:) Mavi mavişin dallarının ucları yakında çatallanır ve tomurcuklar belirginleşir:) Beyaz maviş daha sonra çiçekleniyor. Ellerinize sağlık:)

acemifüsun 28-05-2012 21:12

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi günebakan (Mesaj 974753)
Geçmiş olsun Füsun hanım'cığım bu havalar bizleri oldukça zorluyor neyse ki clematisler güçlü bitkiler eminim düzelecek ve daha çok çiçek verecektir. Diğer bitkileriniz de oldukça hoş görürünüyor:)

Sevgili günebakan teşekkür ederim:) Kargonuz biraz geçikti, en yakın zamanda yollayacağım:)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024