agaclar.net

Geri Dön   Galeri > AYDIN_ATICI Fotoğrafları
(https)
Ana Sayfa Yeniler Popüler Fotoğraflar Arama

Gökova ünlü okaliptus yolu Fotoğraf Araçları
Gökova ünlü okaliptus yolu
Film Şeridi
esaret
Gökova ünlü okaliptus yolu
 
Dişbudak
03-02-2006 10:30
Kategori: Geniş YapraklılarOkaliptüsler (Eucalyptus L.)Okaliptüs (Eucalyptus globulus)
Albüm içeriği hakkında açıklama: Muğla'dan Marmarise doğru giderken Sakar geçidinden Gökova Körfezi bütün ihtişamıyla karşımıza çıkar. Hayranlıkla körfeze bakar insanlar..gözlerimizi körfezin güzelliğinden ayırdığımızda uzun, yeşil bir çizgi görürüz.
Birazdan, geçidi inerken çoğu insanın farketmediği olağanüstü güzellikteki Muğla evlerinin bulunduğu harika bir belde (Akyaka) den geçip Marmarise yöneldiğinizde okaliptus ağaçlarının yoluna girersiniz.
Daha doğrusu yolları görürsünüz. Biri eski yol diğeri yeni yol. Eski yolun hemen yanına yeni yol yapıldığında korkmuştum eski yoldaki ağaçları kesecekler diye. O sırada bozuk zeminine rağmen eski yoldan gitmiştim. Ama şimdi yeni yolun kenarındaki okaliptuslar da büyümüşler ve yeni yolda da aynı hisse sahip oluyorsunuz.
Kökeni Avustralya olan okaliptuslar sıcak ve nemli iklimleri seviyor. Taban suyunun yüksek olduğu yerlerde tıpkı emme-basma tulumba gibi yerden aldığı suyu havaya veriyor. Bu arada çok da hızlı büyüyor okaliptuslar. Kağıt üretimi için okaliptus tarımı teşvik ediliyor bu aralar. Zaten ülkemize getirilme sebebi de sulak alanları kurutmak. Eğer yakınlarda yolum Bodrum'a düşerse Halikarnas Balıkçısının diktiği okaliptusun resmini çekeceğim. Ama benden önce resmini çekip de galeriye ekleyen olursa çok sevinirim.
Okaliptus ağaçlarının üzerinde bir kaç sevimli koala yaşasa keşke ama bu bizim ekosistemimize zarar verebilir ve bu nedenle kötü bir fikir bence ..
Gönderen: AYDIN_ATICI (AYDIN_ATICI fotoğrafları) Boyutlar: 700 x 524
Gösterim: 9,177 Dosya Boyutu: 406.5 KB
Yorumlar: 0 Anahtar Kelimeler: Koala
Editör resim kodu:
Paylaşmak: Bookmark and Share

Fotoğraf Araçları
Basılabilir görüntü
Uygunsuz ise, rapor et
E-Kart olarak gönder

Sponsorlu Baglantilar
Agaclar.net
AdvertisementGALERİYE EKLENEN FOTOĞRAFLAR, KONU DIŞI VE TEKNİK OLARAK KALİTESİZSE UYARIYA GEREK OLMAKSIZIN SİLİNİR.

Sitedeki fotoğrafların tüm hakları fotoğraf sahiplerine aittir. Fotoğrafların sahiplerinden yazılı izin alınmadan kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur. İlgilendiğiniz fotoğraflar varsa bizimle ya da doğrudan fotoğraf sahibiyle iletişim kurabilirsiniz. Sadece izlemek amacıyla bilgisayarınıza indirdiğiniz fotoğrafları, virüs taramasından geçirmeyi unutmayın.
Powered by PhotoPost vBGallery
Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)


Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2022