View Single Post
Eski 14-05-2013, 16:01   #24
kokett
Ağaç Dostu

kokett's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2013
Hacı Şakir kesinlikle saf değil ismine aldanmayalım.

Halk arasında yeşil sabun denen zeytinyağlı sabunların da zararsız olduğuna inanmıyorum. Çünkü içinde kostik var ve bu çok zararlı bi madde. Malesef bu olmadan sabun elde edilemyor. Eskiden kostik yerine meşe külü kullanılıyormuş diye biliyorum. İstanbul'da kapalı çarşı'da zeytinyağlı sabun alıp kullanıyorum ben de. Ama halen külle sabun yapıp satan birileri varsa hemen müdavimi olabilirim Tabi bunu kesinlikle saçımda kullanamıyorum. Kafa derimi mahvediyo.. O yüzden ben daha az kimyasal kullandıklarını iddia eden ürünleri alıyorum inanmasam da..

Bir de bazı insanlar artık saçlarını sirkeyle yıkıyor. Ben de şampuana alternatif ararken denk geldim ancak cesaret edemedim. Sirke tamamen dezenfekte ediyo, saçın doğal olarak yağlanmasına da izin verdiği için deriye çok iyi geliyormuş. İlk zamanlar yağlı problemi fazlaca yaratsa da zamanla kafa dersi doğal dengesini buluyormuş. yine de zor bir karar buna dönmek. üstelik sirkeye alıştıktan sonra bir defa bile şampuanla yıkansa kafa derisi en başa dönüp yağ dengesi bozuluyormuş..

kokett Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön