View Single Post
Eski 24-09-2013, 21:57   #4109
ömür-uşak
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doğa64 Mesajı Göster
Sayın forum üyeleri

Denizli Serinhisar da kuracağım ceviz bahçemin tesviye işlemleri bitti. Etrafına tel örgü ve fidan çukurlarının kazılması kaldı.

Şimdi bir sorum olacak.

Fidanları Aralık ayında mı yoksa önümüzdeki yıl mart ayında mı dikmek en doğrusu olur?
Sımn Doğa 64 kardeşim.Bahçen hayırlı olsun.Sen ceviz hastası olmuşsun.Bu hastalık geçmez tedavisi yok birde metastaz yapar.Aynı benim hastalığı tarif ediyorsun.Boş bahçeye gitmeden duramıyorsun.Şaka bir yana başarılı olacağına inanıyorum.Denizli seninhisar deyince araştırdım.Son yıllarda en sert geçen kış 2012 kışı Accuveatherden 2012 ocak şubat aylarına baktım hava gayet güzel sert olmamış.Google eart tan rakıma baktım 920 civarı.Bu şartlarda kasım dikimi çok güzel olur.Dikersin toprak oturur ilkbaharda nefis yapraklanma olur.Kışları soğuk olsa mart derdim ama serinhisara göre kasım dikimi iyi olacak.2 ekimde yağmurlar başlıyor. Hemen çukurları açtır içine yağmur güneş girsin.Fidan alırken dikkat et illaki tüplü düşünme tüplü fidan çok küçük oluyor nazik fidan kış soğukları etkileyebilir.Pişkin 120 cm civarı açık köklü kök yapısı düzgün aşı yeri iyi kaynamış Hatta iyi bilen tecrübeli bir ziraat tekniyeni ile beraber beğen.Bahçenin görünümü tesfiyesi çok güzel sadece iyi fidan al dik.İyisiile kötüsüarasında 2-3 tl fark olur önemseme.Başarılar dilerim.

ömür-uşak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön