View Single Post
Eski 30-10-2013, 09:55   #4309
arif göçmen
Ağaç Dostu

arif göçmen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2006
Degerli ceviz dostları 25 ekim-30 ekim tarihleri arasında Antalya gazıpaşa,alanya,mahmutları kapsayan ve 3 yıl onceki ceviz fidanı verdiğim bahçeleri gezdim.Bizler kamanda havalimanı gibi arazilerde zorlanırken oradaki ceviz bahçesi yapmak için 1850 rakımlı arazilerde ceviz bahçesi yapımı için yaşadıkları zahmetleri arazi elde etmek için makikinalara ne kadar masraf ettiklerini ve ne emekler harcadıklarını yerinde gordum ama allaha şükür o insanlara 3 yıl önceki ceviz fidanlarının gelişmelerini meyve tutumlarını görünce en az onlar kadar mutlu oldum 3 yaşındakı agaçlardan 3-4 kğ meyve aldık.Egerki benim verdiğim fidanlar orada yaşamasa idi o insanlara manevi olarak nekadar zarar verecegimi gözumun onude canlandırdım ve o insanlar kadar sevindim ve KARASAL İKLİMDE YETİŞEN CEVİZ FİDANLARININ HER BOLGEDE OLDUGUNU İDDİA ETTİĞİMİ İSPATI OLDUGUNU BURARA GORDÜM.Bundan sonra her hafta sonu bir bolgeye gitmeye karar verdim bu hafta 1 kasım-4 kadım Mugla fetiye Burdur ıspartaya gidecegim.İnşallah oradakı yaptıgım bahçelerdende mahçup olmam tum ceviz dostlarını buradan selamlıyorun.

arif göçmen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön