View Single Post
Eski 11-11-2013, 16:58   #1118
ömür-uşak
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ersin1981 Mesajı Göster
öncelikle cevizcilikle ilgil bilginiz benden fazladır..

ben 3-4 aydır net,den araştırıyorum yani teorik olarak bilgi topluyorum epeyde bilgi sahibi oldum
ancak pratikte hiç bi bilgim yok şu anda...cevizle ilgili tek bildiğim pazarlama parekende veya toptan olarak

benim marketim ve manavım var istanbulda iyide bi ceviz satışım var hem iç hem kabuklu 20 senedir bu işin içindeyim..
şu anda fındıkta, kayısıda,kirazda,incirde,antep fıstığında üretimde dünya lideriyiz

ben bu saydığım ürünlerin hiç bi zaman fiyatının düştüğünü görmedim duymadım

ben şu anda fındığı 35,e, cevizi 55,e. inciri 25,e kayısıyı 25,e,a.fıstığını 50tl ye satıyosam.(parekende olarak) bu ürünlerin ana vatanı olduğumuz halde çok iyi fiyatlara satılabiliyo demekki..
yani kaliteli ürün her zaman değerini bulur.birazda pazarlama bilgi ve becerisi gerekiyo ******...
Orası neresi anlamadım.İstanbul nerede desem ayıp olacak.Fındığı tam bilmem ama fiskobirliği bitirdiler.Karadenizliler 10 tl ye fındık satan varmı.Cevizi tanırım kabuklu 10 tl kabuksuz 25 tl nerede 55. Kayısıyı yazın 20 kuruşa aldılar kasasını taşıma parası değil.Fıstığı bilemiyorum.Şu anda dip elma diye tabir edilen kola yapımında kullanılan yere dökülmüş elma 10 kr.İncire gelince egeliyim cuma günleri cami önlerinde yarımşar kilo paketlemişler 3 paket 10 liraya ta uşağa getirmişler zorla sayıyorlar.Yeşil zeytinde getirmişler 1.5-2 tl satıyorlar.Tarlada fiyat ucuz olur.Marketin mevkisine göre değişir.Biz üreticiyiz tarla fiyatı bizim fiyatımız.Komüsyonu hale halci toptancıya toptancı markete marketci üreticiye.Ne oluyor 20 kuruşluk kayısı 25 tl akla zarar.

ömür-uşak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön