View Single Post
Eski 20-11-2013, 23:14   #4407
YESHILL
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2013
Toprak tahlilinde bir sıkıntı çıkmış mıydı? Fazla kil,kireç var mıydı ? Durgun olma sebebi bu olabilir diye düşünmeye başladım

Sayın Formullaone, Ceviz fidanlarının 2013 yılı performansları iyi. Fidanları 2011 sonu diktik. 2012 senesi gelişmeleri zayıf kaldı bence. Birkaç sorun olabilir. Yeterince sulanmadı ( Uzaktan bahçeyi idare etmeye kalınca maallesef herşeyi kontrol altında tutamıyoruz) 2. Nedenende yüksek PH diye düşünüyorum. PH 8 civarında ve 2012 de bu konuda tedbir almadık. Bu sene kükürtllü damlama gübresi kullanarak bu sorunu çözdüğümüzü düşünüyorum. Ot kontrolü de bir diğer sorun. Biz gübreleme ve sulama yaptıkça otlar cevizlerden daha iyi büyüdü ( ^_^). Çapalamada yeterli olamadık diye düşünüyorum. Bu sene malç tekstili denedim. İyi netice verdi. Bizde elma ce ceviz bahçesi var. 40 dönüm elma bahçesini malç tekstili ile örttük. Hva şartları müsade ederse önümüzdeki günlerde ceviz bahçesinide örteceğiz. Umarım yabancı otlar fazla sorun olmıyacak (cevizde aralara Macar figi ektik. Biraz geç kaldık umarım sorun olmaz - hem yeşil gübreleme hemde ot kontrolü yapmış oluruz). Umarım önümüzdeki sene daha iyi gelişme gösterecekler.
Selamlar

YESHILL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön