View Single Post
Eski 20-11-2013, 23:50   #4410
gecekorsanı
Ağaçsever

gecekorsanı's Avatar

Giriş Tarihi: 20-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ermana Mesajı Göster
dün ilçe ziraate gidip toprak analizlerimi bıraktım. orada ki bir ziraat mühendisi hanım efendi de ceviz ekecekmiş ve benden bilgi istedi nereden fidanları aldığıma nasıl ekmesi ve hangi çeşidi ekmesi gerektiğine dair. ülkemizin geldiği nokta malesef bu. bu yüzden sanırım diğer ülkelerden ceviz ithalatı yapıyoruz.
ermana malesef ziraat mühendislerinin yüzde 95 inin bu foruma yazanlar kadar bile bilgisi yok.insanların yıllarını çalmaktan ve maaş almaktan başka birişe yaramıyorlar.geçen hafta bordo bulamacı almaya emekli ziraat mühendisi abimizin yanına gittim adam emekli tarım marketi var her sene belki 1000-2000 adet ceviz fidanıda satıyor.yanında biri var konuşuyorlar bende dinliyorum müşteri 300 adet ceviz dikecek hangi cins dikmeliyim diyor abimiz mühendis ya şebin bilecik yavuz diyor hala banada o diktirmişti müşteri tamam deyip siparişleri verecekken dayanamadım abi artık yeter dedim insanlardan küfür yemeye doymadınızmı dedim şaşırdı.neden dedi şebin bileciğin burda olmadığını hala anlayamadınmı dedim benim fernorcu olduğumu biliyor ya senin cevizlerin ne olduğu belli değil kaç senelik ceviz onlar dedi ne olacağı bilinemez dedi.konuşmalar sürdü gitti ama müşterinin anlattıklarım kafasına yatınca yeğenim bende ondan dikeceğim dedi.

gecekorsanı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön