Konu: Phalaenopsis
View Single Post
Eski 04-01-2014, 22:26   #2806
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tranquila Mesajı Göster
Sevgili Charlaux, siparişleri nereden veriyorsunuz?
Merhaba sn.tranquila,
Benim aldigim Phalaenopsis - http://i.ebayimg.com/t/PHALAENOPSIS-MICHOLITZII-X-TETRASPIS-PHAL-TZU-CHIANG-TETRALITZ-/00/s/MTYwMFgxNTIx/z/tPEAAOxySOlR8m6E/$T2eC16hHJGsFFMtweP20BR8m6EGzog~~60_12.JPG

Iskocya'da ogrenim gordugum icin urun elime 2 gun icinde ulasiyor.Sattigi urunleri Turkiye'ye de yolluyor ve fiyatlari biraz tuzlu olsa da (100 TL) en azindan 25 TL'lilik klasik phal yerine 30 ay boyunca tasta koklenmis,ciceklenme doneminde olan bir degisik bir hybrid elime gecmis olacak.Malaysia'dan da turler getirtilebiliyor elbette ama bana kalirsa guvenilir bir ureticiden almak daha mantikli geliyor,CITES sertifikasi gibi ekstra fiyatlariysa not kismina dustuklerinden ucuz olan daha pahali oluyor.

Kendilerinde ilginc cattleya ve dendrobuim cesitleri var;urun fiyatlari da 20 liradan basliyor kargo olmadan;aerangis turlerinde de flask cesitleri var.Buradan tohum kutusu aldigim icin ne kadar duzgun is yaptiklarini ve servislerini yakindan inceleme sansini edindim,dolayisiyla bu kadar ovuyorum yanlis anlasilmasin.Urunleri gorebileceginiz linki de ekliyorum.

easyorchids | eBay

Sevgiler

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön